אם היית נבהל מהחלום שלך, אז חלום כזה מראה בלבול ואיבד שליטה על חייך. יתכן ואינך יודע כיצד לנהוג במצב נתון, כך שאתה מרגיש מתוסכל….

…לחלום שאתה בבהלה מעיד על חוסר שליטה ואנרגיה בחייך. אתה עלול להרגיש חסר אונים במצב מסוים או שאינך מסוגל לקבל החלטה ברורה….

…הטורנדו מסמל איזשהו הרס בחיינו הערים, ולכן אנו חשים בהלה רבה ובלבול. החלום יכול להסתיר איזה מסר חשוב מאוד ומיוחד. אם הרגשות הם שליליים או שהחלום מסתיים בצורה גרועה, אז חלום כזה משקף את הפחד מאירועים בחיינו הערים שאיננו מסוגלים להתגבר עליהם ויכול להביא לנו אובדן רכוש, חברות ואפילו תאונה….

…לחלום על עומק עצום, תהום או שקע הוא תמיד אזהרה מפני הסכנות הקרובות. הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות אחרי אחד החלומות האלה הוא להישאר מוכנים, פקחים. אבל תמיד שלווה, מחכה לכל מה שהחלום ניסה להכריז. בדרך כלל החלומות האלה חושפים את עצמם לא יותר משבועיים. לחלום להיות בקצה צוק או תהום הוא בדרך כלל אזהרה כי אויבים מסוימים מנסים לפגוע בחולם. חולם על עומק או תהום מצביע גם על כך שלחולם יש מצב נפשי שונה, ואם הוא לא מטופל, הוא או היא עלולים לסבול מזעזועים או בהלה פסיכולוגית כמעט מכל סיבה שהיא. הפרשנויות הבאות הן למקרה שהחולם, זכר או נקבה, נהנה מבריאות סבירה ושאינו מושפע מדאגות רציניות: לחלום ליפול ממצוק הוא הודעה שמשהו מוזנח וכי הדבר יכול להפוך את לחלום קורבן קל של הונאה או מסבל ממחלות קשות. זו אזהרה מפני תאונות מסוכנות כמו דריסת כלי רכב והתקפות פתע כמו תקיפות. כשאישה חולמת להסתכל בתחתית צוק זה יכול להיות שהיא דואגת יותר מדי לעצמיותה ולענייניה, מה שלמעשה יכול להיות חסר משמעות ובמקרה זה התהום היא המקבילה. אם החולם נופל בזמן שהוא מביט בתחתית הצוק, זה יכול להיות שבקרוב החולם יסבול ממצבים לא נעימים וירגיש אכזבה מחברים או מאהבים מסוימים. אם החולם לא נופל, זה יכול להיות שכל הדאגות ייעלמו וייפתרו בעיות, שנראות אבסורדיות בסוף. כשאדם חולם להסתכל בתחתית צוק זה יכול להיות שהוא חושב לקחת משהו שלא שייך לו וזה ישפיע עליו למשך שארית חייו. זהו חלום אזהרה….

…כשאתה חולם להיות מפוחד (להרגיש פחד או בהלה), זו אזהרה שתיפול מתאונה וזה יעקוב אחריך לטראומה כלשהי. אם אתה חולם שאחרים יפחדו – זה אומר שבקרוב תעמוד בפני תנאים אומללים ועצובים. משמעות החלום הזה תסתבך וקשה….