…(עץ מבורך) בחלום, זיתים מייצגים כסף, הנאות או שגשוג של מישהו. עץ זית בחלום מייצג אדם מבורך שמיטיב עם משפחתו, אשה צנועה, או שזה יכול להיות בן שיכול להיות מושל. זית צהוב בחלום מייצג חששות כבדים מחייו הדתיים של האדם. אם אדם לוחץ זיתים לשמן בחלום, זה אומר שהוא ירוויח ברכות ותועלות. אם אדם רואה את עצמו משקה עץ זית בשמן זית בחלום, זה אומר שהוא ישן עם אמו. אותה פרשנות חלה אם אדם רואה עצמו משקה גינה בחומץ. אם קונה עץ זית, או אוכל מאחד, או שותה משמן שלו בחלום, פירושו ברכות, או שהוא יתחתן עם אציל ואישה צנועה. לראות עלים של עץ זית בחלום פירושו ללכת בדרך הישר, או לקיים את חובותיו הרוחניות של האדם, הדרכה, אור, לקרוא את הקוראן, לנחם את ליבו של מישהו, להרוויח כסף לאדם עני, למעט אם אוכלים את גלם הזית בחלום, פירוש הדבר ההפך, או שהוא מרמז על עוני, חבות, או שהוא יכול לציין את המקום, או את הכיוון ממנו הוא מגיע. עלי עץ זית מייצגים אנשים צדיקים או מנהיגים רוחניים. פרי עץ זית מייצג כסף קל, או לחיות חיים עשירים וחיים מאושרים. בחירת זיתים או לחיצה עליהם לשמן בחלום פירושה עמל או תלאות. באשר לאדם חולה, זיתים בחלום פירושם להחזיר כוחות ולהתאושש ממחלתו. הפירות עצמם והעלים מציינים גם הם חריפות ונחישות, עם זאת, זיתים בחלום מציינים גם הם גידול איטי. (ראה גם שמן)…

…לחלום שתיקח זיתים מצנצנת ותאכל אותם מרמז שתהיה לך הצלחה חברתית בקרוב. לחלום שאתה עומד בשמחה בצל עץ זית ומורט זיתים, פירושו שתצליח במה שאתה עושה או שתשיג את מה שגעגעת אליו. לחלום לשבור צנצנת עם זיתים עולה שאתה מערבב עבודה עם הנאה, מה שייתן לך תוצאות גרועות….

…איסוף זיתים עם חבורת חברים עליזה, מנבא תוצאות חיוביות בעסקים, והפתעות מענגות. אם אתה לוקח אותם מבקבוקים, זה מנבא נימוס לשבור בקבוק זיתים, מעיד על אכזבות ערב ההנאה. לאכול אותם, מסמל נחת וחברים נאמנים….

…החלום על זיתים מסמל את שמחת הרגשת הביטחון כל הזמן. נכונות לעשות דבר כשאתה בטוח. נהנה ממשהו שאינו מושלם. באופן שלילי, זית יכול לייצג השלמה של אי נוחות רבה באזור אחד בחייך על מנת ליהנות מרמה גבוהה של ביטחון באזור אחר. לשמור על סוד גדול, כי אתה שומר על זה. דוגמא: בחור צעיר חלם על אישה יפה שאוהבת זיתים. בחיים האמיתיים הוא ניהל עסק רווחי ביותר והתחמק ממיסים במיומנות. הוא נאלץ להקדיש זמן רב לשקר או להסתכל על טיפשים על אנשים עם בחירות לא שגרתיות מכיוון שהוא לא רצה שמישהו יבחין איך הוא מסתדר עם זה. הוא העדיף את הביטחון בידיעה שהוא מתחמק מהעלמת המס שלו, קודם כל בחייו….

…לראות או לאכול זיתים מסמל שמחה וחברים נאמנים. זה מתייחס גם לאלמוות. צפייה בענף זית ירוק משמעה פיוס, שלום ותקווה. אתה יכול גם למצוא פתרון לסכסוכים שלך ולהסיר כל בעיה שאתה נושא על כתפיך….

…לראות או לאכול זיתים, זה מסמל שביעות רצון וחברים נאמנים. הזית בחלום מתייחס גם למצב הנצחי של שלמות ושלמות. בחלום לראות ענף זית, פירושו פיוס, שלום ותקווה. אתה יכול גם למצוא פיתרון לסכסוכים שלך ולנטל ממך נטל….

(ראה חילוץ שמנים מזרעים)

לראות אותם על עץ זה רעיון שמח. אם הם בשטח זה משמר בעיות רגשיות….

זיתים מסמלים שלום, פוריות, טיהור, כוח, ניצחון ותגמול. גם העץ וגם צרור הפרחים מתייחסים תמיד לשלום ולפיוס. זיתים ושמן זית מתייחסים להטבות בכל היבט בחיים….

…(טחינה | לחיצה) טחינה או לחיצה של אגוזים או זרעים כדי לחלץ את השמנים או החמאה שלהם בחלום פירושה כסף ושגשוג. לחיצה על זיתים בשלים בחלום מייצגת את מולדתו של האדם. לחיצה על זיתים על שמן שלהם בחלום פירושה הקלה מעומסים או התגברות על מצוקות, או שהיא יכולה לייצג חוקרים אמיתיים, לספק את רצונותיו הבשרים, לעסוק במעשי עוולה, לקבל הדרכה, לראות את האור, להתרחק מהחושך אל האור, או שזה יכול לייצג הרווחים או ההטבות של האדם. לחיצה על זרעי שומשום או אגוזי מלך בחלום פירושה שגשוג וצמיחה כלכלית. שמן שומשום בחלום מייצג אדם אדוק שמזמן אנשים ומפתה אותם לשבור את הקשר שלהם לעולם או לתענוגותיו הזמניים. לחיצת שומשום בחלום מייצגת גם איש עסקים מצליח. חילוץ תרכובת אגוזי לוז בחלום פירושו כסף שמרוויחים בתלאות או שזה יכול להיות כסף שממשיך לצמוח. (ראו גם מיץ | בית בד | בית בד יין)…

(ראה שמן | זיתים)

…(אוכל) המשחה עם שמן בחלום פירושה קבלת רווחים מבורכים וחוקיים, או שזה יכול להיות החלמה ממחלה. לשתיית שמן בחלום יש קונוטציה רעה ומשמעותה סימן רע, כישוף רע או מחלה. עם זאת, שמן זית בחלום מייצג גם ידע, חוכמה, הדרכה רוחנית, אור פנימי, ברכות ורווחים כדין. שתיית כל סוג אחר של שמן בחלום כמו שמן מזרעי אונס של אילן היוחסין של הצלב (Brasica napus), או שמן קשיו מעץ הארבעה (Pistacia terebinthus), אז הוא מייצג הכנסה של כסף ממקור חשוד, או קבלת בלתי חוקי כֶּסֶף. שמן בחלום מייצג גם את אור הלב, צמיחה רוחנית, תובנה הולכת וגוברת, או שהוא עשוי לציין אמצעי מניעה, מעשי רצח, התנקשויות או בלימת עצמות של מישהו. שמן בחלום מציין גם מתווך. אם שמן טוב הופך להיות חלש או מעופש בחלום, פירושו ביטול הברית של האדם, ואילו אם שמן שקוף או מעופש הופך להיות טוב בחלום, פירושו הגברת המודעות, ההכרה ואימוץ סטנדרט טוב בהתמודדות עם אחרים. (ראה גם חילוץ שמנים מזרעים | זיתים)…

…(תבלין | ותיק) בחלום, מלח פירושו כסף קל, אנשים רגילים ואדם טוב. ראיית ויכוח בין שני יריבים והעדה למלח המונח ביניהם בחלום פירושה שהם ישכיבו את ההבדלים שלהם ויעשו שלום. אם מלח נפוץ מתפנק בחלום, פירושו שמגיפה, אי צדק או בצורת יפלו על תושבי היישוב ההוא. מלח בחלום מסמל גם עבודה קשה, או מחלה. מלח שולחן בחלום פירושו גם סגפנות, ויתור וניתוק מעולם החומר. המשמעות היא גם ברכות, כנות ונוחות. אכילת לחם עם מלח בחלום פירושה סיפוק עם מעט מהעולם הזה. שייקר מלח בחלום מייצג אישה טובה וצייתנית. גילוי מלח בחלום פירושו מצוקות ומחלה קשה. מלח בחלום מייצג גם איזון, שמישות של דברים וקבילות של הכל. זה כולל ידע, דת, אשה, כסף, ילד ורווחים כדין. מלח בחלום פירושו גם הפחתת פחד, שלווה, פיתוח סבלנות וסבלנות. מלח בחלום מייצג גם תרופה, תרופה, סמים, אהבה, רוך, אחדות, חמלה, מרוויח כסף חשוד או קונספירציה. קבלת דג שהשתמר במלח בחלום פירושו חדשות טובות. זיתים שטופלו במלח בחלום פירושו לחזור ולהבטיח את ההבטחה….

…(ענבים | קנה סוכר | יין) לחיצה על ענבים לייצור יין בחלום פירושה שגשוג וקציר טוב. אותה פרשנות ניתנת ללחיצת קנה סוכר או פירות אחרים. אם אדם עני רואה את עצמו דוחק ענבים לייצור יין בחלום, פירושו שהוא ישגשג. אם רואים את כולם דוחקים ענבים לייצור יין, או דוחפים זיתים לשמן האכילה שלהם בחלום כאשר התנאים הכלכליים נמצאים במולדתו, פירושו התאוששות כלכלית. אם תלמיד חוקר או סטודנט בדרך, או אסיר רואה זאת, פירוש הדבר שהם יברחו מסכנה אפשרית. אם המלווה רואה זאת, פירושו שהוא יחזיר את כספו מאנשים. אם תלמיד בדרך רואה זאת, פירוש הדבר שהוא יצליח במסעו אחר ידע. אם רווק רואה את זה, זה אומר שהוא יתחתן וילד הרבה ילדים. הכנת יין בחלום פירושה מזל טוב עם מכריו של מישהו, או להרוויח כסף שלא כדין ונגוע. (ראה גם חילוץ שמנים מזרעים)…