כניסה לכנסייה היא סימן לנאמנות לאהוב. בניית כנסייה פירושה כוח רוח. תפילה בתוך כנסייה פירושה שתקבלו את התמיכה הרצויה, האופטימיות והשמחה….

לחלום על כנסיה הוא סימן למימוש התקוות והרצונות. אם אנו רואים את זה מרחוק ואנחנו לא ניגשים לזה, אז זה מכריז על אכזבות. אם אנחנו בכנסייה מדברים עם אנשים אחרים בלי לשים לב למה שקורה שם, זו אזהרה כי היחס שלנו לחיים מוזנח ואנחנו יכולים לנקוט בזהירות….

לחלום לראות כנסייה מרחוק, מציין אכזבה מהנאות שציפו. כדי להיכנס לעטוף באפלולית, תשתתף בהלוויה. סיכויים משעממים לזמנים טובים יותר מתוארים….

החלום של כנסייה מסמל את הצורך שלך בתשובות לבעיית חיים שמטרידה אותך. אתה צריך חזון, פיתרון או הדרכה כלשהי לאיזה כיוון ללכת, או מדוע קורה לך משהו. יתכן שהגעת לצומת דרכים. יתכן שאתה שואל את עצמך ~מה עלי לעשות עם המצב הזה?~ או ~מה יש לי לחיים שלי עכשיו?~ לחילופין, כנסייה יכולה לסמל את מכלול אמונתה הדתית. מתחשק לך נאמן או לדעתך על אמונתך. חלום מרתף הכנסייה יכול להוות בעיה, משבר או מבחן אמונה. זה יכול להיות גם ייצוג של קושי או אימה כשאתה מנסה לגלות מדוע משהו קורה לך. דוגמא: אדם חלם להיות כנסיה שעולה באש וחשב שעמד בדוכן יגן עליו כשהמשיך לשרוף. בחיים האמיתיים הוא מת מאיידס וחשבתי שחזרה לתפקידו הישן כשר הייתה קריאתו לנשור. כעבור שבועיים הוא נפטר….

לראות כנסייה בחלום מייצג משהו חשוב וקדוש. לחלום להיות בתוך כנסיה מעיד על צורך בעזרה, תמיכה שתאפשר לך ללכת בדרך הנכונה….

עבור אדם נוצרי, לראות כנסיה בחלום מסמל בית פולחן, דת, ידע, מסירות נפש, עבודה, ניתוק סגפני, פחד מעוולת מעשה, עונשין, קינה וזה יכול להיות בכי. כנסיה בחלום יכולה להיות גם מצוקה, צרות, הכפשות, חדשנות, אי צדק, מועדון עסקים, בית ישיבות, בינגו, יין, צריכה אלכוהולית, קהילה, חתונות או אשה. בחלום, כנסיה יכולה גם לייצג את הקהילה שלה, את דיוקסיה, את משרדה, את דת הכמורה או את דבריו. אם רואים כנסייה הופכת לבית כנסת, או שבית כנסת הופך לכנסיה בחלום, פירושו חוסר אמון, ויכוח או תוכנית להעלמת מס. לראות עצמך בבית כנסת בחלום פירושו שאפשר להפוך ליהודי. אם ביתו של אחד הופך לכנסיה בחלום, פירושו שהוא יביא את עסקיו לביתו, או שזה עשוי להיות קטטה עם הבוס של מישהו. ראיית כנסיה בחלום מציינת גם בית קברות, ווידוי, זונה, בית מוזיקה או מקום כליאה. אם אישה רואה את עצמה הולכת בחתונה או בטקס לוויות בכנסייה בחלום, זה אולי אומר אותו דבר בערנות. (ראו גם סינקטורה | מקדש)…

כשאתה חולם לראות את הכנסייה, החלום הזה מסמל רוחניות ואמונות. החלום מציין את ערך ומשמעות החיים. ישנם דברים מסוימים שגורמים לך להרגיש טוב או רע. יש גם אפשרות שעשית כמה טעויות בחייך וזה לא שאתה מנסה לפצות אותם על כך שאתה עושה משהו טוב לאחרים. אתה מוכן לשנות דברים לטובה ולהצטער. זה הזמן בחייך בו אתה מבצע שינויים מפוארים. החלום יכול להצביע גם על ההערכות שיש לכם בחייכם. אולי אתה מנסה לבחור את הדרך הנכונה בחייך, ולכן עליך לחשוב היטב על מה שאתה רוצה מהחיים….

אם במהלך החלום אתה נמצא בתוך כנסייה, אז זה מבשר על מימוש התקוות שלך, אך אם אתה רואה את הכנסייה מרחוק ואינך יכול להיכנס אליה, אז האותות האכזבה. בהתאם לאמונותיהם של האנשים שחולמים את החלום הזה, ישנם מחברים המפרשים את הכנסיות כסמל להגנה, לשלום או לדיכוי….

חולמת שאתה נדר או מקשיבה לנדרים, מבשרת תלונה נגדך בגין בוגדנות בעסקים, או חוזה אהבה כלשהו. לקיים את נדרים של כנסיה, מציין שתישא את עצמך בשלמות בלתי נשלפת באמצעות קושי כלשהו. להפר או להתעלם מנדר, חוזה השלכות הרות אסון ישתתף בהתמודדות שלך….

לחלום על בית כנסת, מנבא שיש לך אויבים החוסמים בעוצמה את כניסתך לתחומי המזל. אם תטפס למעלה מבחוץ, תתגבר על התנגדויות ותצליח. אם תקרא את הכתובת העברית בבית כנסת, תפגוש אסון, אך בסופו של דבר תבנה מחדש את הונך בהדר מחודש. ראה כנסיה….