…החלום על הכפר מסמל את המודעות שלך לאינטראקציה חברתית עם מישהו, והוא כבר לא חשוב. דוגמא: צעיר חלם להיות בחיק הטבע. בחיים האמיתיים הוא התקשה על חברתו לשעבר, עליה כבר לא דיבר….

…הכפר בחלום מציין את רצונו להיות חלק מהקהילה. אולי הם חשים בדידות, אם כן, שאתה מחפש תמיכה. החלום מראה גם את היכולת שלך לחיות עם אחרים….

…בחלום על אזור שקט, בהיר, ירוק ופרחוני, רומז שהחולם בשלום עם עצמו ועם הרוח, הודות לתנאים מועילים לא רק בעניינים סנטימנטליים, אלא גם בחומרים ובבריאות. לחלום על הכפר עם אופקים רחבים ורחוקים הוא סמל לתשוקה גדולה לחופש ולרצון לטייל. חלום זה נפוץ בקרב אנשים החיים בערים גדולות ומרגישים צורך לנשום חמצן טהור ולקבל קרני שמש, הרחק מהקהל המדכא אותם. לחלום להיות בבית כפרי או איפה שהוא יפה בעיר קטנה ונחמדה רומז כי החולם אינו מרוצה מהגרים בעיר ולכן החולם מחפש שינוי מובהק או לפחות חופשה ממושכת במקום שקט. לחלום שהאזור הכפרי שמקיף את הבית או את הכפר חורבות, מעיד על כך שהחולם יצטרך להמשיך לגור בעיר, ויהיה לו גם בעיות בעניינים או בעסקים שיש לחולם….

…החלימה על הכפר מתפרשת כסמל לחיפוש הקלות. אתה רוצה שיהיו לך חיים, שהם פחות מלחיצים ושובבים יותר. תחשוב על זה. האם אתם מחפשים דרך חיים פשוטה יותר? אם הנחה זו נכונה, עליכם להירגע, לנוח. צא לחופשות וקח קצת זמן לעצמך. החלף מקומות, שכח הכל לזמן מה ושחרר את דעתך. יש גם פרשנות שלילית יותר לאזור הכפרי. החלום על הכפר מראה שיש לך תחושה של מגבלה מאשר מיומנויות. זה גם אומר להגביל את החופש שלך. האם אתה חסר את התכונות האלה בחייך? אם כן, נסה לקבל יותר קבלה לפעילות השגרתית שלך….

…(עיר | אזור הפרברים | עיר) כפר בחלום מייצג עוול שאחריו הרס כתוצאה מחטאי האנשים. כניסה לכפר מבוצר היטב בחלום פירושה להילחם עם מישהו. מעבר של כפר לעיר בחלום פירושו לשנות עבודה חשובה לכבוד יותר מכובד, או שאולי זה יכול להיות פירוש הורדת מעשה טוב שעשה, לחשוב עליו כלא חשוב, או להתחרט עליו, או שזה יכול להיות לעשות משהו טוב ולחשוב על זה כרע, או אולי זה יכול להיות פירושו של חוסר החלטיות וספק. כניסה לכפר בחלום פירושה גם שליטה עליו, או נשיאותו של אנשיו, או שזה יכול להיות פירושו להתחיל עבודה חדשה. לצאת מהכפר בחלום פירושו לברוח מרוע. לראות כפר שנהרס בחלום פירושו חוסר תשומת לב או אסון שנגרם מחטאיהם של תושביו. לראות כפר בנוי היטב בחלום מראה את האדיקות והצדקנות של אנשיו. ראיית מבנים עתיקים או חורבות המיושבים שוב בחלום מייצגת את התשובה של האנשים מחטא. כפר בחלום יכול גם לסמן עוול, חידושים, שחיתות, התעלמות מהחוקים האלוהיים או השלכת הסטנדרטים המוסריים שקבעה הקהילה. כפר בחלום יכול גם לייצג את הקן התת-קרקעי או המושבה של הנמלים, בעוד שהמאה בחלום מייצגת כפר. אם כפר נהרס לחלוטין על ידי אש, או שיטפונות, או טמפרטורת הקפאה, או על ידי ארבה, או מכות בחלומו של מישהו, פירושו סבל תחת דיכוי של שליט לא צודק או רודן, או שזה יכול להיות פירושו להרוס נמלה. מעבר מכפר לעיר בחלום פירושו להשאיר אחריו עמל ותלאות. מעבר מעיר לכפר פירושו ההפך, ומסמל השארת נוחות ובטיחות להיפגש עם אי נוחות ופחד. (ראה גם עיר)…

אם זה נחמד ושטוף שמש, זה מסמל חיים שקטים. אם זה עצוב ונטוש, זה מעיד על שינוי בדרך החיים שלך. אם זה קטן, אירועים נחמדים מאוד לפניכם….

…לחלום שאתה נמצא בכפר, מציין שתיהנה מבריאות טובה ותמצא את עצמך מסופק למרבה המזל. לבקר מחדש בבית הכפר של נעוריך, מציין כי יהיו לך הפתעות נעימות בחנות ובשורות חיוביות מצד חברים נעדרים. אם הכפר נראה רעוע, או שהחלום לא ברור, הוא מנבא שבקרוב יבואו לך צרות ועצב….

…(ידע | עיר | כפר) כניסה לעיר בחלום פירושה הפחתת פחדים. האמאם אבן סרחין מעדיף להיכנס לעיר בחלום ולא לעזוב אותה. עיר בחלום מייצגת גם אדם מלומד, אדם חכם ומלומד. אם אדם נכנס לעיר ומוצא אותה בהריסות בחלומו, זה אומר שהאנשים המלומדים של אותה עיר כבר לא גרים בה. נאמר שלראות עיר בחלום פירושו מות שליטו או מושל לא צודק מאותו מקום. לראות עיר שנבנית בחלום מסמנת את מספרם ההולך וגדל של תושביה המלומדים ומייצגת ילדים שימשיכו בדרך אבותיהם. לראות עיר ללא מושל בחלום פירושו עליית מחירים. עיר לא ידועה בחלום מייצגת את להלן, בעוד עיר ידועה מייצגת את העולם. לראות את עצמך בעיר לא ידועה בחלום זה גם סימן של צדקות. מיטב הערים בחלום הן הגדולות. עיר הולדתו של אחד בחלום מייצגת את אביו ואילו מולדתו של אדם בחלום מייצגת את אמו. לראות את עצמך בעיר צפונית בחלום פירושו עלייה בתזרים המזומנים של האדם. לראות עצמך בעיר דרומית פירושו עלייה בתחבולה ובהטעיה. לראות עצמך ברמה נמוכה בחלום פירושו קשיים וטרחה, ואילו לראות את עצמך במישור גבוה פירושו אמינות ואמת. לראות את עצמך במצרים בחלום פירושו אריכות חיים ומחייה נוחים. לראות את עצמך בחקלאות בחלום פירושו לרדוף אחר חדשנות. לראות את עצמך במנחה בחלום מסמל את בואה של שנה משגשגת. לראות עצמך בירושלים או לרגלי הר סיני בחלום פירושו גם שגשוג. לראות עצמך בבית לחם בחלום פירושו מסירות דתית מוגברת. לראות עצמך בדמשק בחלום פירושו ברכות, שגשוג ועושר, או שזה יכול להיות שחיתות. עיר קרה בחלום מייצג מצוקות. לראות את עצמך בעיר בחוף בחלום פירושו לנצח את קבלת האנשים. עמידה על אדמה גופרית או אדמה מלוחה בחלום פירושה מחלה. לראות עצמך בעיר גדולה ומאוכלסת בחלום פירושו שגשוג ועושר. כניסה לעיר בחלום פירושה גם לעשות שלום בין אנשים. נסיעה דרך קטע לא ידוע בעיר בחלום פירושה הפסדים. כניסה לעיר עתיקה שנבנית ומשוחזרת בחלום פירושה שאדם גדול ואדוק יוולד באותה עיר והוא יגדל להדריך את אנשיו בדרך הצדק. עיר בחלום מסמלת גם שבועה, מפגש עם אהוביו, שלום, שלווה ובטיחות. מפגש עם אנשים ירא שמים בחלום פירושו להשיג את המטרות של האדם ולקבל בשורות שמחות. ראיית ערי סדום ועמורה בחלום פירושה מצוקות, רעידת אדמה, פחד ושחיתות. לראות עיר בחלום גם יכולה להיות תשובה מחטא. פרובינציה בחלום מייצגת את מושל או חוקרים ידועים. שלטון עיר בחלום פירושו לעלות למשרה מתאימה, להתחתן, להתאושש ממחלה, לחזור בתשובה מחטא, או לקבל הדרכה בידי שייח מלומד. לראות אדם שנפטר צועד חי בעיר בחלום אולי פירושו שהוא בגן העדן נהנה מברכותיו. לראות אדם שנפטר בכפר בחלום פירושו שהוא עשוי לעבוד בגיהינום עם תושביו. עיר בחלום מייצגת גם את הבילוי שהיא מספקת לתושביה. שמה של עיר שרואים בחלום אמור לשקף כמה ממשמעויות החלום של האדם. (ראה מבוא). לתעשייה של עיר יש גם חלק בפרשנות החלומית. ערים ידועות בעולם בחלום מייצגות את שליטיהן. הכניסה לעיר שכבר מכירה בחלום פירושה שאדם לא ימות עד שהוא ייכנס אליה שוב, או שזה יכול להיות שהוא יקבל חדשות מאותה עיר. חומות עיר מייצגות שליט חזק. חומה של העיר ההרוסה בחלום מסמנת את מותו של שליטיה או את הרחקתו מתפקידו. אם אדם רואה עיר פורחת עם הבנייה העירונית, המפעלים והחוות שלה, החלום שלו ישקף את המודעות הרוחנית והמסירות הדתית של תושביה. (ראה גם כפר)…

…נמלה בחלום מייצגת כפר. (ראה גם כפר)…

…לחלום על צריף או להיות בתוך הצריף מעיד על ייסורים, קשיים, תאונות, עוני או לפחות כישלון של מה שהחולם הכי משתוקק לו. אם ישנם כמה בקתות או קוטג'ים המופיעים בחלום והם קרובים זה לזה, זה מציע שיהיו משפחה או חברים שיעזרו לחולם בתקופות לא טובות. לחלום לחיות או לפחות לישון בבקתה צנועה מאוד מעיד על סיכוי קטן להצלחה בכל מה שהחולם עושה בחייו או בכל מה שרוצים. זה גם מציע נוכחות סבירה של מחלה. לחלום על בקתות המוקפות בצמחייה מרמז על הצלחה לטווח הארוך ותמיד עם אלטרנטיבות של הצלחה וכישלונות יחסית. לחלום על מנוחה בבקתה או בבקתת כפר מעיד על שמחת החיים בשל השגשוג שהושג. לחלום להיות בצריף מתדרדר וצנוע מעיד על הידרדרות בכל העניינים שהחולם מטפל בהם, דבר שעלול לגרום לאובדן מהותי או לנסיעה לא רצויה מעצבנת….

לחלום על כפר מעיד על שמחה וחופש.

…(המלאך מיכאל עליו השלום.) לראות את המלאך מיקאיל (uwbp) בחלום פירושו שגשוג, עושר, ברכות בחייו, קציר טוב וגשם. אם אדם אדוק רואה אותו (uwbp) בחלום, זה אומר הצלחה, להשיג את מטרותיו של מישהו ולהגשים את כוונותיו בעולם הזה ובעתיד להלן. אם אדם רשע רואה אותו בחלום, הוא מייצג אזהרה שעלולה להקדים את חורבנה של עיירה או כפר, או אסון שבמהלכו גם האדם שרואה את החלום יכול לסבול. אם מישהו רואה אותו (uwbp) בעיירה בחלום, פירושו גשמים, יבול טוב ומחירים נמוכים לאותה שנה. אם הוא מדבר עם האדם שרואה את החלום, או נותן לו משהו בחלום, פירושו שמחה, ברכות ושורות שמחה על כניסה לגן העדן השמיימי, שכן הוא מלאך הרחמים. אם אדם רואה אותו (uwbp) בעונה גשומה, פירושו שגשוג, או האזנה לשירת ציפורים, או חלום כזה יכול לרמוז על בניית צבא והעלאת כרזות המלחמה. לראות אותו (uwbp) במהלך עונה יבשה בחלום יכול היה לייצג גזבר אמין, רואה חשבון טוב או מנהל עסקים מצליח. המלאך מיכאל (uwbp) בחלום מייצג גם שליט רחום שהוא נתיניו כמו אב לילדיו. לראות אותו (uwbp) בחלום יכול להיות פירושו גם בצורת, או שאולי החלום יכול להיות שאישה עקרה תרות ילד, או שתיפתר נושא קשה ושנוי במחלוקת. אם מטייל רואה אותו (uwbp) בחלום, זה עשוי להיות מצוקות על הכביש, או סופת גשם שעלולה לעכב את מסעו. לראות אותו (uwbp) ליד מישהו שסחרו בו מזג אוויר גשום פירושו הפסדים עסקיים בחלום פירושו מצוקה ומצוקה. אם נראה ליד איכר בחלום, זה אומר יבול טוב ורווחים מעסקיו. אם אחד הופך להיות המלאך מיקאיל (uwbp) בחלום, פירושו עושר, שגשוג והרווחת מוניטין טוב….

(ראה כפר)

(ראו עיר | כפר)