…החלום של מטוס נייר מסמל רגשות כלפי עצמך, מסיח את עצמך ומחכה למשהו יותר מעניין שיקרה. מבזבזים במכוון זמן או הזדמנויות, כי מצב מבאס או שהוא ממש משעמם. דאגה לדברים אחרים שאתה חושב ששום דבר לא חשוב או רציני בכלל. מראה לאחרים שאתה לא מקנא כלל כי מצב מאוד מעצבן. דוגמא: בכל פעם שצעיר יצטרך להיות חולה בבית הספר, הוא חולם להטיס מטוס נייר ולהתרסק. בחיים האמיתיים תמיד נאמר שהוא יכול להימנע מלהכין שיעורי בית, מכיוון שהוא היה חולה ולכן הוא תמיד נבוך בבית הספר שהוא לא עשה את שיעורי הבית שלו כשחזר. דוגמא 2: אישה חלמה לזרוק מטוס נייר ואז לראות אותו נוחת במים ולהיות מכוסה בערפל. בחיים האמיתיים היא החמיצה הזדמנות חשובה מכיוון שהיא בזבזה לחכות יותר מדי זמן ולא ידעה מה לחשוב על סיכויי העתיד שלה….

…חלום נייר הבד מסמל רצון לשמר רעיונות או אפשרויות עתידיות שלא תרצו לחשוב עליהם עכשיו. חשוב על משהו חשוב שאתה לא רוצה לחשוב עליו כרגע. מרגיש טוב עם משהו יתקן את הבעיה שלך אחר כך. באופן שלילי, נייר פח יכול להיות סימן לכך שאתה מעדיף לשמור על בעיה בחיים, אם כי אתה גם לא רוצה להסתכל עליה באופן אובייקטיבי. מרגיש מחשבה טובה שמשהו שלילי או בלתי אפשרי הולך להרוג אחר כך. שמירה על רגשותיך האמיתיים. שמור על אמונות או הרגלים לא בריאים מכיוון שאתה חושב שמשהו יתקן ברצון את המצב אחר כך. דוגמה: אדם חלם על נייר כסף. כשהוא מעיר את החיים, נאמר לו על ידי מדיום רע מאוד שהוא עומד להתחתן עם אישה שהכיר בעתיד. באותה תקופה הוא האמין בעצה והרגיש טוב לחכות לה….

…(ספרים | תעודות | מכתב | עיתון | רשומות | חשיפות | מגילות | מחקרים) מאמרים בחלום מייצגים עדים, הדרכה, מנהיגים רוחניים, ידע, אזהרות או בשורות שמחות. להחזיק ניירות בחלום פירושו בשורות שמחה וחגיגה. אם אישה מוסרת למישהו פיסת נייר בחלום, אפשר לצפות כי חדשות טובות יגיעו מרגע לרגע. אם האישה שמושיטה לו את הנייר מכסה את עצמה ברעלה בחלום, זה אומר שעליו להיות זהיר. נשיאת פיסת נייר מקופלת בחלום פירושה שעלולה להיות תאונה שעשויה להיות סיבת מותו. אם אדם רואה את עצמו נושא נייר בידו השמאלית בחלום, זה אומר שהוא מתחרט על משהו שעשה. כתיבת נייר עם יד שמאל בחלום פירושה כתיבת שיר, או ביצוע פעולות תועבה, או שאחד יזכה לבן מהניאוף. אם אדם ירא שמים רואה את עצמו מסתכל על נייר הכתוב בשפה שהוא לא יכול לפענח בחלום, פירושו שהוא יתמודד עם השפלה או יסבול ממצוקה. אם מוצע לו נייר עטיפה והוא מוצא תינוק שזה עתה נולד עטוף בתוכו בחלום, זה אומר שהוא ישכור משרת עם כמה מיתרים הקשורים לעבודה שלו. אם נותנים לאחד עיתון, או מסמך אך לא אכפת לו לקרוא אותו בחלומו, פירושו שהוא עשוי לקבל ירושה. אם אדם קורא את שער השער של עיתון בחלום, זה אומר גם שהוא עשוי לקבל ירושה. אם הוא גולש במהירות בחלומו, פירוש הדבר הוא חובות. כדי לראות את התיעוד של יום הדין נפתח לנגד עיניו בחלום, זה מציין את אמונתו, ההסכמה, חוסר הספק והאמונה האמיתית במה שהביא שליחו של האל, עליו השלום, מאת אדוניו. (ראו גם ספר | מכתב | נייר | ספר עיון | כתיבה | כתיבה)…

…(מחברת | רשומה | קלף) דף נייר בחלום מייצג שבועה, נדר או משכון. כתיבת פתק על פיסת נייר בחלום פירושה להיות כפוי טובה ועקשני כלפי אחרים. סופר בחלום מייצג גם מישהו שעומס, לחץ, ספק ולא בטוח, לפיו הכתיבה הפכה לעז הבריחה שלו ולמוצא מהדיכאון שלו. אם הבוס של אחד נותן לו נייר לכתוב עליו משהו בחלום, זה אומר שהוא יבקש משהו מהבוס שלו ובסופו של דבר יקבל אותו. אם האדם מרגיש לא בטוח לגבי אנשים מסוימים, אז הוא רואה את עצמו אוחז בעט ופיסת נייר בחלום, פירוש הדבר שהטשטוש שלו יוחלף בבהירות. להחזיק פיסת נייר בחלום פירושו גם להשיג את המטרה של מישהו, או לסיים פרויקט, או לסיים תוכנית. מוכר נייר בחלום מייצג מישהו שעוזר לערמומי אנשים לבצע את הטריקים שלהם. (ראו גם מחברת | נייר | כתיבה | כותב)…

…החלום על שקית נייר מסמל משהו שלא תרצו לשים לב אליו. אל תרצו לדאוג לתוצאות או לתוצאה של בחירה שעשיתם. זה יכול להיות גם ייצוג של רצון לשיקול דעת. באופן שלילי, אתה יכול לבקש עצה או עזרה ואתה נתקל בבעיה לקבל את מה שנמסר לך. דוגמה: אישה צעירה חלמה למסור לה שקית נייר מקומטת. בחיים האמיתיים היא טיפלה בבעיה שהיו לה ואני חשתי מאוכזבת מהמציאות שהמטפל נתן לה. שקית הנייר המקומטת שיקפה עד כמה שיקול דעתה של עצתו של המטפל והיה מרגיש פשוט….

…החלום עם לוחות נייר מסמל ציפיות נמוכות לחוויה ש~מגישה ~או מוגשת עבורך. לא מצפה הרבה למשהו שקורה לך. הידיעה שחוויה תחיה קצרה או ~חד פעמית~. מרגיש שהמצב יהיה ~בפנים ובחוץ~. באופן שלילי, לוחות נייר יכולים להיות סימן לכך שסוג מסוים של ניסוי חסר את החומר. דרוש לעצמך יותר….

…חולמת על נייר זבוב, מסמלת בריאות לקויה וחברות משובשת….

…חלום נייר הטואלט מסמל את התוצאה של בעיה או שחרור רגשי. אתה מוכן לרפא את עצמך מההתפרצות הרגשית שלך. זה יכול להיות גם ייצוג של הרצון שלך לשכוח מבעיה שרק התמודדת איתה. משהו מחוץ לחיים שלך ואתה רוצה להמשיך הלאה….

…לחלום על שימוש בנייר סופג, מסמל שאתה שולל לבגידה בסודות אשר יכללו ברצינות חבר. כדי לראות נייר סופג שחוק, מציין מחלוקות מתמשכות בבית או בקרב חברים….

חלום האוריגמי מסמל את הרגשות שלך לגבי כמה ייחודי, מקורי או משהו יצירתי. השתקפות שלך או של מישהו אחר שחשב או נזהר במשהו יצירתי. רגישות לגבי יצירת משהו שחשוב. משהו מיוחד בחיים שלך שלקח הרבה זמן לגרום לזה לקרות. דוגמא: אדם חלם לראות אוריגמי משולחן. בחיים היה לו ספר אמיתי שהוא לא היה בטוח בפרסום….

כשאתה חולם על תפקיד הטיסה, אז החלום הזה מעיד על מחלות קלות ועל קשרי חברות.

…אם יש לך הזדמנות בחלומותיך להתייחס לנייר או קלף, או לטפל בו, אתה יאיים בהפסדים. הם עשויים להיות בגדר תביעה. עבור אישה צעירה זה אומר שהיא תכעס על אהובה ושהיא חוששת מדעת מכרים. היזהר, אם אתה נשוי, מחילוקי דעות במתחם הבית….

…חלום מגבת הנייר מסמל נסיגות זמניות. במהירות, להגיב לבעיה ולהמשיך הלאה….

…החלום על חפצים העשויים מנייר מסמל את רגשותיך לגבי דבר שהוא חסר תועלת, אין לו חומר או שאין לו מעט ערך. החלום על נייר מכתבים ריק מסמל רעיונות שלא קורים או שעדיין לא נשפטים עליהם. היכולת לנסות רעיונות חדשים מתי שרוצים. לחלופין, נייר מכתבים ריק יכול לייצג גם חוסר רעיונות. החלום על תפקידה של אמנות ריק מסמל רצון להיות נערץ בגלל משהו שאתה מתכוון לעשות. עבודה לקראת הישג בלתי נשכח. לחילופין, נייר אמנות ריק יכול לשקף תסכול או קנאה, שאינם יכולים לעשות שום דבר שהחלום על נייר מקומט מסמל רעיונות או רגשות נטושים כי רעיון אינו מועיל. תסכול או מבוכה שמשהו לא עבד. החלום על ניירות תעודה מסמל רעיונות שיש לכבד או אחריות שצריך לעמוד בהם. החלום על ערימת ניירות משרדיים יכול לסמל רגשות להיות מוצפים או לחוצים יותר. יתכן שתצטרך להאט, לבקש עזרה או ללמוד להאציל….

…החלום של מגרסת נייר מסמל את ביטול התוכניות או הרעיונות. אתה יכול לבחור להיפטר מטרות או תוכניות מסוימות שאתה מחליט לעבור לכיוונים חלופיים. מגרסת נייר יכולה לייצג גם אנשים או שמצבים יכולים להיות אנטגוניסטיים בעליל כלפי המטרות או הרצונות שלך. נראה כי תוכניות או יעדים נפרשים לנגד עיניך. החלום של מגרסת נייר העובדת מאיחור מאי מסמל תוכניות או רעיונות המתחדשים לאחר שננטשו או התפשרו….

…זה יכול להיות אות (ראה פירוש של אות), או ספר (ראה ספר). בחלק זה נתייחס לגיליונות נייר חסרי מטרה. לראות הרבה נייר כתוב חושף את החששות של החולם. אם הוא לא כתוב, צבעו עשוי להכיל את המסר של החלום. לראות גליונות נייר מעופפים מעיד על כך שתקוותינו וחלומותינו חלשים ולא יתגשמו. הטפט חושף את הרצון לחדש את ביתנו….

…מאמר כתוב מציין שתקבלו חדשות נעימות. נייר לבן פירושו אהבה והנאות טהורות. נייר צבוע הוא אות צביעות ובקנאה….

…כשהוא חולם שאתה רואה מכתב רשום, מנבא שכמה ענייני כסף ישבש את היחסים הוותיקים. עבור צעירה שחולמת שהיא תקבל מכתב כזה, רומזת כי תוצע לה יכולת, אך זה לא יהיה על בסיס חוקי או מוסרי למהדרין | אחרים עשויים לשחק כלפיה חלק מכובד. לאוהב, זה נושא מצגות כבדות של זיווג לא נעים. אהובתו תחמוד למתנות אחרות מלבד שלו. חולמים על מכתב אנונימי, מציין שתקבלו פגיעה ממקור לא חשוד. לכתוב אחד, מנבא שתקנא ביריבה, שאתה מודה שהיא העליונה שלך. חולמת לקבל מכתבים עם חדשות לא נעימות, מציינת קשיים או מחלות. אם החדשות הן בעלות אופי משמח, יהיו לך הרבה דברים להודות עליהם. אם המכתב הוא חיבה, אך כתוב על נייר ירוק או צבעוני, תקלו עליכם אהבה ועסקים. דכדוך יעטוף אותך. דיו כחול, מציין קביעות וחיבה, גם הון בהיר. צבעים אדומים באות, מרמזים על התרחקות באמצעות חשדנות וקנאה, אך ניתן להתגבר על כך באמצעות תמרון נבון של הצד החשוד. אם אישה צעירה חולמת שהיא תקבל מכתב ממאהבה ותניח אותו בסמוך לליבה, היא תדאג מאוד מיריבה נאה. אמת מתוגמלת לעתים קרובות בקנאה. אם לא תצליח לקרוא את המכתב, תאבד משהו בדרך עסקית או חברתית. מכתבים כמעט תמיד מביאים דאגה. כדי ליירט את מכתבך, אויבים יריבים פועלים להכפיש אותך. לחלום לנסות להסתיר מכתב מאהובתך או מאשתך, רומז שאתה מעוניין במקצועות לא ראויים. חולם על מכתב עם גבול שחור, מסמל מצוקה ומות של קרוב משפחה כלשהו. לקבל מכתב שנכתב על נייר שחור עם דיו לבן, מציין שקדרות ואכזבה יתקפו אותך, והתערבות ידידותית תביא להקלה קטנה. אם המכתב עובר בין בעל לאישה, המשמעות היא הפרדה תחת מטענים סנסציוניים. אם אוהבים, חפשו מריבות ואיומי התאבדות. לאנשי עסקים זה מציין קנאה וחמדנות. חולמת שאתה כותב מכתב, מציינת שתמהר לגנות מישהו בחשד, ויבוא חרטה בעקבותיו. מכתב קרוע, מעיד על כך שטעויות חסרות סיכוי עשויות להרוס לכם את המוניטין. כדי לקבל מכתב ביד, מציין שאתה פועל בצורה לא ברורה כלפי המלווים או האהובה שלך , ואתה גם לא זקוף בהתנהלות שלך. חולם לעתים קרובות לקבל מכתב מחבר, מנבא את בואו, או שתשמע ממנו במכתב או בדרך אחרת….

…החלום על תעסוקה מסמל את הרגשות שלך לגבי חובות או אחריות, להיות חובה. אדם או סיטואציה, עליכם לדאוג לעצמכם מכיוון שאתם מסתכנים באובדן מעמד, כוח או התקדמות שכבר הושגו. באופן שלילי, תעסוקה יכולה להיות סימן לכך שאתה מרגיש גם מחויב למשהו שלא מעניין אותך, או שהוא חשוב באותה מידה שאתה מרגיש אותו. החלום על הצורך במשרה עשוי לשקף רצון להחזיר רגשות רלוונטיים בעת הצורך, או לשאת את משקלו האישי. מרגיש לא חשוב. לחלופין, צורך במשרה יכול להיות סימן לכך שאתה מצפה למצוא דרך להימנע מאיבוד מעמד, כוח או משאבים. מרגיש שאם לא תעשו משהו כל הזמן או תעזרו למישהו מספיק, תוכלו בסופו של דבר להפסיד בדרך כלשהי. באופן שלילי, צורך במשרה יכול להיות סימן לכך שאתה מרגיש מחויב לבעיות של מישהו אחר, או שאתה לא רוצה להשאיר נייר ישן….

…(רשומות) בחלום, מחברת פירושה לנהל את ההוצאות של מישהו, או לזכור את העבר. מחברות בחלום מייצגות גם אחוזה, שידה, הטבות, רווחים, מצוקה, נטל או הערות רעות. אם מובטל רואה מחברת בחלומו, זה אומר שהוא ימצא עבודה. (ראה גם נייר)…

…חולם לראות או לחתום על מעשים, מבשר תביעה משפטית, כדי לזכות בה אתה צריך להיות זהיר בבחירת ייעוץך, מכיוון שאתה עשוי להיות המפסיד. לחלום לחתום על כל סוג של נייר, הוא סימן רע עבור החולם. ראה משכנתא….

…החלום לשמוע את דעתו של מישהו אחר מסמל רגשות לגבי מצבים שהם חד צדדיים. מרגיש לא מסוגל לשנות את האופן בו מישהו חושב או לשנות תוצאה. מרגיש שמצבים אחד הותיר אותך תקועה עם אפשרות אחת בלבד. יתכן שתרגיש שאדם שאתה מדבר איתו מוכן להתפשר. החלום לדון בדעתך מסמל את חוסר הרצון שלך להתפשר או להאמין שכל החלופות האחרות חשובות. דוגמא: אדם חלם שמישהו ימסור לו פיסת נייר ויגיד לו שבתוכו אותו אדם מאושר לחוות דעת. בחיים האמתיים, החולם התנהל ויכוח עם פקח בניין שנענה לבקשתו לחקור את רכוש שכנו. הפקח סירב לתת לשכנו מעוות ונתן לו תשובה שהרגשתי בירוקרטית ולא מתפשרת….

(ראו נייר | התחייבות לאמונים | הבטחה)

…התבוננות במגירת הבשמים או במגירה בה מאוחסן איזון האבן היקר בחלום פירושו רוחות רווח גבוהות, סיפוק צרכיו של האדם והתאחדותו מחדש עם משפחתו. מגירת אחסון נייר פירושה אריכות ימים. באופן כללי, מגירה בחלום מייצגת בשורות שמחות. אם אחד פותח מגירה ומוצא בתוכו פנינה או פנינה בחלום, זה אומר חדשות טובות או רווח שתקבל בעוד מספר ימים. (ראה גם תוכן עניינים)…

…לראות את נייר החול בחלום מתפרש כמצב בעייתי בזוגיות. יתכן שיש צורך להחליק על כמה כתמים גסים במערכת יחסים. לחלופין, זה יכול להעיד כי החולם עשוי להיות מעט שוחק או קשה מדי במילים עם בן זוגו או גישה כלפי כמה היבטים של מערכת יחסים….

…(עיפרון | לשון) בחלום, עט מייצג ידע, למידה, ילד, סוחר או מצווה על הטוב ואוסר על הרע. אם סוחר או אומן רואים עט בחלומו, זה אומר שהוא יצליח בסחר שלו, או שהוא יכהן על אנשים מאותו סחר. אם סוחר מרוויח משהו בעט, או כותב איתו חשבונית בחלום, זה אומר שהוא יהיה מוגן מפני עוני באמצעות המסחר שלו. אם סופר רואה את עצמו נושא עט, או מחזיק נייר, או חלל דיו בחלום, זה גם אומר שיש לו מקור פרנסה, הגנה מפני עוני, השתכרות מפרנסתו מכתיבה או עבודה תחת מישהו בעל סמכות. עט בחלום מייצג גם את מנהל אחד, את הבקר שלו, את הקוזינר, את העד בהסכם, התקשר בהסכם נישואין, או שהוא יכול לייצג בן אינטליגנטי שיהפוך לסופר מפורסם. בעלות על עט או קבלת עט במתנה בחלום פירושה רכישת ידע. ואז, אם מישהו ממשיך לכתוב עם זה בחלומו, זה אומר לקבל פגישה, או לתפוס תפקיד של סמכות. התבוננות בעט עט אחד אוחז בידו ורואה עט אחר מונח לצידו בחלום מציין שיש לו אח למחצה, או אם אמה של מישהו בהריון, זה אומר שהיא תביא בן חדש. עט בחלום פירושו גם ערובה. אם אשתו של אחד בהריון, אז אם הוא רואה עט מונח ליד חלל דיו בחלומו, זה אומר שהיא תזכה לבן. להחזיק עט בחלום פירושו גם לעשות שבועה. אם העט של אחד נשבר או נשרט בחלום, הוא ישקף את עסקיו, סחרו ופרנסתו. לחות עט ממטבע דיו בחלום פירושה לבצע חטא. עט בחלום מייצג גם סגולות שבאמצעותן ידוע אחד, או יכול להיות פירושו קיום פסק דין של בית משפט, או חתימה על צו בית משפט, או שהוא יכול לייצג תלמיד חכם, שופט, לשונו, חרב, איבר מינו, מסילה, נדיבות, שפע, טוב לב אנושי, איש סודו או ניצחון ניצחון על אויבו. אם העט של אחד נראה במצב טוב בחלום, פירושו ששבועתו או הברית שלו נכונים. אחרת, עט פגום בחלום מייצג שבועה שגויה, או הסכם מוטה. משמעותה של ההפעלה באדרream פירושה גם אריכות ימים ושגשוג. (ראה גם לשון)…

…(עוף | גבר | אישה) ציפור לא מוכרת בחלום מייצגת את מלאך המוות. אם אדם רואה ציפור צוללת לאדמה כדי לקטוף חלוק נחל, נייר או תולעת, אז אם הוא מרחיק מבית שמארח אדם חולה בחלום, זה אומר שהאדם חולה ימות זמן קצר ממחלתו . אם אדם רואה ציפור צוללת לעברו בחלום, פירושו מסע. אם מישהו רואה אותו עומד מעל ראשו, או מעל כתפיו, או יושב בחיקו בחלום, זה מציין את העבודה או המקצוע שלו. אם הציפור לבנה בחלום, פירוש הדבר שעבודתו נקייה, אם צבעו שזוף בחלום, פירושו שיצירתו של אדם נגועה. אם ציפור זכרית יושבת בחיקה של אישה בהריון בחלום, פירוש הדבר שתגדל ילד. אם ציפור נקבה יושבת בחיקה בחלום, פירוש הדבר שהיא תעבור לילדה. ציפורים גדולות או טורפות בחלום מייצגות מלכים, נשיאים, מנהיגים, רודנים, אנשי ידע או סוחרים. עופות מים, שחפים ים וכו ', מייצגים אנשים מכובדים שעלו בדרגה בשני תחומים, תחום המים וזה של האוויר. הם גם יכולים להתכוון למסע. אם הם רועדים בחלום, הם מייצגים קינה או בכי. ציפורי זמר בחלום מייצגים מוזיקאים וזמרים. לראות עדר ציפורים בחלום פירושו כסף וכוח ובעיקר למי שנוטה אותם או דואג להם. לראות ציפורים שעפות מעל ראשו פירושו להשיג סמכות וכוח. אם אדם רואה ציפורים עפות בתוך ביתו או חנות בחלום, פירושו של מלאכים. אם ציפור עפה לידו של אחד בחלום, פירושו בשורה שמחה. ציפור בחלום פירושה גם עבודה. ציפור לא ידועה בחלום פירושה אזהרה, עצה או אזהרה. אם הציפור של האדם נראית יפה בחלום, היא מציינת את איכות עבודתו. אם אדם רואה את עצמו בחלום נושא עוף מכוער למראה, זה מציין גם את איכות מעשיו או ששליח עשוי להביא לו חדשות טובות. ציפור לא ידועה פירושה רווחים. לראות ציפורים בצבע שחור בחלום מציין מעשים רעים, בעוד שציפורים בצבע לבן מייצגות מעשים טובים. ציפורים צבעוניות בחלום מייצגות פעולות מעורבות. לראות ציפור בחלום גם יכולה להיות כבוד, כוח, קישוט סמכותי או רווחים. ציפור בחלום מייצגת גם בן לוויה כיפי ומבדר ביותר. ציפור בחלום מייצגת גם ילד. אם אדם שוחט ציפור בחלומו, פירושו שהוא יחלוף ילד שיחיה בחוליו במהלך ילדותו וכי אביו יחשוש למותו. נאמר כי ציפור בחלום מייצגת גם מנהיג עשיר ומורכב אשר נלחם ללא הרף על הכנסותיו וכדי להבטיח את הצלחתו או עליונותו. ציפור בחלום מייצגת גם אישה יפה. שירת ציפורים בחלום פירושה שמיעת מילים טובות או קבלת ידע יקר. להקת ציפורים בחלום מייצגת עושר קל להרוויח. ציפור בחלום מייצגת גם ילד. לכידת ציפור בחלום פירושה שליטה על אדם חזק. הריגת ציפור בחלום פירושה הגשמת המטרה של האדם. מריחת הנוצות, ניקוי ואכילת ציפור בחלום פירושה רווחים, שגשוג או אישה. שחיטת ציפור בחלום פירושה לאנוס את משרתו. להחזיק ציפור בידו או להחזיק אותה בתוך כלוב בחלום פירושו מחלה שתפל על בנו. אם הציפור מתרחקת מידו של האדם או מכלובו בחלום, אז פירושו מותו של האדם. להקת ציפורים בחלום מייצגת גם כינוסים של אהבה, אחדות, מפגשי משפחות וחגיגות. עם זאת, התכנסות של ציפורים בחלום יכולה גם להיות פירושה של חבישה לביצוע עוולה או פיזור של בני משפחתו או חבריו, או שזה יכול להוביל לאובדן עסקי. (ראו גם Blackbird | Bustard | קן | Osprey | Roller)…

…הצליל הצורק של עט בחלום מייצג סופר, או כותב על נייר, או כותב על לוח גיר. שריקה כזו בחלום יכולה גם לייצג את לוח הגיר עצמו, או מורים בכיתות שונות. באשר לרוב האנשים, שמיעת חריקת עט בחלום פירושה לחשוף סודות, או לתקוף את המוניטין של האנשים בתהליך השגת יעדיהם האנוכיים….

…קריאת העמוד הראשון של מכתב, נייר או ספר בחלום פירושה קבלת ירושה. קריאה של העמוד האחרון, או הכריכה האחורית של ספר בחלום פירושה חבות. קריאת ספר בחלום פירושה גם קבלת ירושה. אם אדם מוצא את עצמו ככתב אותיות ואם הוא קורא היטב בחלומו, פירושו שהוא ישיג עבודה בדרגה גבוהה. אם אדם רואה את עצמו קורא את ספר הרשומות שלו בחלום, זה אומר שהוא יחזור בתשובה על חטאיו. קריאת ספר בשפה אחרת בחלום פירושו לנסוע למדינה כזו, או לנסוע למקומות שאינם מכירים ולבצע עבודה שתזכה אותו בתהילה. אם אדם רואה את עצמו קורא ספר בשפה זרה ואינו מסוגל לפענח כראוי את דבריו בחלום, פירושו שהוא יברח מסכנה פוטנציאלית שיכולה להיות בפניו במדינה כזו, או שזה יכול להיות חולה בחו~ל לאחר מכן חלים ממחלתו לפני שחזרו למולדתו. (ראו גם שפה | רסיטל קוראן | שיקום מחדש)…

…לחלום שאתה עובד על שולחן מעיד על מזל רע ועל מאמצים חסרי תועלת. אם אתה מוצא כסף על שולחן העבודה שלך, זה מצביע על קשיים, עוני ובעיות שונות אחרות. לחלום על משהו שנכתב בצורה שלמה בשולחן כזה מרמז שעליך לשים לב יותר לעניינים שלך. במקרה שהכתיבה הושלמה וניתן לקרוא אותה בצורה ברורה, זה מעיד שהכל בסדר. לחלום שאתה כותב משהו מרמז שיש לך ספקות וגם כישלון פחד, אבל אם אתה מרגיש מרוצה ממה שכתבת, זה מצביע על כך שהפחדים שלך אינם מבוססים. לחלום שאיבדת נייר כתוב מסמל שניהלת את העניינים שלך ברשלנות, וזה יכול לגרום לך לבעיות רבות. לחלום שמה שכתבת זה עתה בוער מכריז על הצלחה בחייך….