…לנרות משמעויות סמליות בחלומות. נר דולק: חיים; נר לא דולק: מוות. לחלום על נרות דולקים עם להבה איתנה ובהירה מסמנים יציבות רגשית וכוח האופי וזה גם מכריז על הצלחה. לחלום על נרות עם להבה מעושנת ומטלטלת מסמלים עתיד לא בטוח ואולי מחלה שכבר החלה להתבטא. לחלום על נרות דולקים שעוותם מטפטפת כלפי מטה, מסמל קרבה של צבועים שמתכוונים לפגוע בך. כאשר הפתיל נופל הצידה והשעווה או הפרפין נמסים, אז הוא מכריז על מותו של מישהו קרוב. אם אדם צעיר חולם על עצמו או עצמו מדליק נר, זהו סמל לנישואין, או לפחות לחפש מישהו לחלוק איתו את חייו….

נרות דולקים, ניצחון באהבה, סימן טוב ובריאות. כיבוי נרות פירושו עצב, מחלות, אי נוחות….

…(שעווה) בחלום, נרות נרות מייצגים כוח או בן אצילי נדיב ונותן. התכה של שעווה של נר בוער בחלום מייצגת כסף שנצבר קשה אך חוקי. אם אדם לא נשוי רואה פמוט בחלומו, פירושו נישואין, מינוי חשוב, צדיק או הדרכה של אדם חסר תשומת לב, או עושר של עני. (ראו גם צ'נדלר)…

…לראות אותם בוערים בלהבה בהירה ויציבה, מציין את הקביעות של הסובבים אותך והון מקורקע היטב. עבור עלמה שחולמת שהיא מעצבת נרות, מציין כי תהיה לה הצעת נישואין בלתי צפויה וביקור נעים אצל קרובי משפחה רחוקים. אם היא מדליקה נר, היא תפגוש את המאהב שלה בחשאי בגלל התנגדויות הוריות. כדי לראות נר מבזבז בטיוטה, אויבים מפיצים דיווחים מזיקים אודותיך. כדי לרחרח נר, מבשר חדשות סוערות. חברים מתים או במצוקה מצוקה….

…ראיית נר שהודלק בחלום מסמלת תקווה או אפשרות. השקפה חיובית או אמונה לזמן לא בטוח. אמונות שמעניקות לך ביטחון במצבים קשים. לחלופין, יתכן שאתה חווה קצת מזל טוב בתקופות קשות. החלום של ארוחת ערב לאור נרות מסמל דאגה לרגשות אחרים במהלך סיום מצב חיים ער. תומך בעצמו בזמן סגירה. אחרים נותנים תקווה, אהדה או כבוד כשמסתיים משהו חשוב. מרגיש טוב, סיום סיטואציה קשה. דוגמא: ערב אישה זקנה היא מתה וחלמה על נר בוער בחלון חדר השינה שלה. הנר כבה והיא התמלאה בפחד. לאחר מכן הופיע הנר כשהוא מואר בחלון. הנר משקף תקווה ורוח טובה תוך התמודדות עם מציאות המוות. זה התפוצץ כדי לסמל את הפחד שלך מתהליך המוות. נראה שהנר נוגע מחוץ לחלון כדי לייצג את הרגשות בידיעה שהיא תהיה בסדר לאחר מותה….

…בחלום, חנות נרות מייצגת תשובה והדרכה. (ראו גם צ'נדלר)…

…אם אתה חולם על נרות, אז החלום הזה מעיד על האושר, ההרמוניה והשלווה הבאים בחייך. נרות יכולים גם להצביע על מצב יציב בחייך בו אתה מרגיש בטוח ומוגן, אך גם מנסה למצוא את ההיבטים הרוחניים בתוכך. אם אתה מדליק את הנרות בחלום, אז זה מראה את החוכמה וההבנה שרכשת. אתה מזהה את האנשים והמצבים בחיים שלך כמו שהם. הנר שמכבה מציין תסכול וחוסר שביעות רצון. יתכן שלא תשתמש בכל הכוחות והיכולות שלך. חולמים על ניפוח נר מציין היבטים שנעלמים באישיותכם. אולי אתה משאיר את העבר שלך מאחור ומפיל כמה דברים. אם הנר שורף לחלוטין, אז חלום כזה מעיד על חשש המוות והסיום. אולי אתה מפחד להזדקן ולאבד את הנעורים הדלילים שתמיד היית? נרות יכולים גם לייצג את ההיבטים הרומנטיים בחייכם, במיוחד אם הנר אדום. ההלבנה נוצרת על ידי נרות מביאה תשוקה, חיבה והרמוניה נסתרים. אולי אתה מחפש אהבה וחיבה, לכן המוח הלא מודע שלך יוצר אווירה רומנטית מוארת….

…(עוזרת בית | מנורה | דיילת) פתילת נרות בחלום מייצגת דיילת, עוזרת בית או באטלר. אם הפתיל נשרף לגמרי בחלומו של מישהו, פירושו מותו של כל אחד מהנ~ל. אם נוצץ נופל על פיסת בד כותנה ושורף אותו בחלום, פירושו שהוא או היא עלולים ליפול קורבן להתעללות. אם הפתיל מכובה בחלום, זה אומר שאדם חולה באותה משפחה עלול למות בקרוב ממחלתו, או שהמשפחה תקבל בשורה על מות קרוב משפחה. (ראו גם עמדת מנורה)…

…החלום עם שעוות נרות מראה פעילויות רבות שיש לחולם בחייו המעירים. יתכן שתצטרך לעשות פחות פעילות ולעבוד יותר. מצד שני, הנר מציין את הזמן שכבר לא קיים ונשארו רק זכרונות….

…בחלום, נרות מייצגים אישה אם האדם אינו מסוגל, וזה מייצג בן לגבר נשוי. (ראו גם צ'נדלר)…

…בחלום לראות נרות רומיים יש משמעות סמלית להשגה מהירה של הנאות ועמדות נחשקות. לדמיין שיש לך נר טעון ולמצוא אותו ריק, מציין שאתה תהיה מאוכזב מההחזקה של חפץ כלשהו ששמתת כבר זמן רב להשיג. ראה רוקט….