…החלום על סכין גילוח חשוף מסמל את הקונפליקט בחייך שאתה צריך להיות מושלם לחלוטין. הרגשה שאחיזה מושלמת היא הכרחית. מול בעיה בה אין מקום לטעויות. החלום על סכין גילוח עם מזהה מסמל את רצונו להחזיר בעיה לשלמות מוחלטת. קח את הזמן שלך לשים משהו בסדר. ערכת גילוח בחנות שנרכשה כמו ג'ילט עשויה לשקף רעיון טוב יותר לשיקום בעיה מאשר למישהו אחר. דוגמה: אדם חלם לרצות לקנות ערכת גילוח של ג'ילט. בחיים האמיתיים הוא הרגיש שהרעיון שלו לדירה למכור את בית סבתו המנוחה הוא דרך טובה יותר לסיים לחלוטין את התמודדות משפחתו על הרצון. בני משפחה אחרים רצו להמתין ושוחחו עם הנכס על הצעות עסקיות שכולם לא הסכימו איתם….

בחלום, פצע אנכי מייצג חברות, התחלה או אחדות.

בחלום, פצע אופקי פירושו עוינות, עקיצות גב והכפשות.

…החלום של סכין כיס מסמל כוונות נסתרות להגן על בחירה קבועה שעשית. זה יכול לשקף באופן חיובי, הכנה להנחת כף הרגל. באופן שלילי, אתה יכול להרהר בבעיה על ידי דיון ברגשותיך האמיתיים כלפי אחרים….

…(תער ישר) בחלום, תער ישר מייצג בן. אם אדם גורם פצעים ליונה או לבעלי חיים עם סכין גילוח בחלום, התער מייצג אז את לשונו ואת שפת הבסיס שהוא משליך על אנשים. ראיית סכיני גילוח ישר בחלום מסמנת גם בושה, איבה ושימוש בשפה קשה….

…החלום של סכין קצבים מסמל קונפליקט שהוא רציני, דרסטי או אדיש לחלוטין. איש בעיה או סיטואציה שרוצה הכל בו זמנית לא להחזיר דבר. בעיה שרוצה את כישלונה המוחלט ולא פחות מכך. אמונות בלתי גמישות או חוסר רצון מוחלט להתחייב לנושאים נאבקות איתן. אתה יכול להרגיש שמישהו נמצא מחוץ לך ולא משאיר לך כלום. לחילופין, זה יכול לשקף את הניסיון שלך לנתק מישהו לחלוטין….

…חלום סכין החמאה מסמל קונפליקט עם נושא שמביך אותך, או גורם לך להראות כאילו אתה לא חזק. זה משקף חוסר יכולת להתחרות, להילחם במאבק רציני או להפחיד….

(ציר | שומר סאבר | חרב הטבעה) לראות ידית סכין או הפטרת חרב בחלום פירושו שעדיין יש ברכוש או בסכום מינימלי של רכוש, כולל אך לא מוגבל לבעלי חיים, זהב, כסף או חיסכון במזומן שהוא בכפוף למס החובה (זקאט) נדלן.

לחלום ולראות סכין גילוח מתפרש כהמלצת התת מודע לחולם לקחת בחשבון שיש מצב או בעיה שעליך להחליק עליהם.

…לחלום שאתה מרפא פצע או נשיכה של בעלי חיים מצביע על כך שאנשים מסוימים שעשית להם טובות מתכוונים לפגוע בך. לחלום שנפגעת או ננשכת הוא תמיד סמל לקנאה, טינה ולעיתים מזהיר אותך מפני התקפות אפשריות של אנשים שאינם מושפעים. לחלום שאתה פוצע או נושך מישהו מרמז על כך שהתנהגותך אינה נכונה, וכי הדבר עלול לגרום לך לבעיות במערכות היחסים שלך או אפילו לגרום לך לאבידות מהותיות. החלום הזה הוא אזהרה שעליך לתקן את עצמך. לחלום על דם שמגיע מפצע או נשיכה פתוחים של מישהו אחר, או אפילו מפצע או נשיכה משלך, מעיד על כך שבריאותך לא מצליחה, ולכן עליך להיות זהיר. לחלום שכדור פצע אותך או שנפגעת מכל כלי נשק אחר ומת, מזהיר אותך מפני הפתעה לא נעימה שבאה כמו בגידה או בגידה מצד בן משפחה או חבר. אבל אם בחלום זה הפצעים האלה נרפאים, זה מציע שכל הבעיות שלך ייפתרו בצורה מספקת….

חלום על פצע הוא סמל למשפט או זעם.

…להיפצע מכלי חד פירושו הכרת תודה. להיפצע מחיה פירושו עצב. להיפצע ממישהו לא ידוע פירושו ריב ותביעות. פגיעה באחר פירושה חוסר אמון ופחד. ריפוי פצע פירושו שבעיות נפתרות….

…אם יש לך פצעים בגופך, חלום כזה מסמל טינה שמודחקת מאחרים. וודא שאתה משאיר אותם בחוץ ואל תשמור אותם. הקפד לשים לב לחלק בגוף ובמקום בו הפצעים במקום שנמצאים כפי שיעידו על המצב בצורה ברורה יותר, כמו למשל הפצעים שנמצאים באזור החזה, מראה את הדאגות שיש לך לגבי משהו….

…חולמים שאתה פצוע, מאותת על מצוקה ותפנית לא טובה בעסקים. לראות אחרים פצועים, מציין כי עוול יינתן לך על ידי חבריך. כדי להקל או להלביש פצע, מסמל שיהיה לך הזדמנות לברך את עצמך על המזל הטוב שלך….

…(דימום | חתך | פציעה) פצע בחלום פירושו כספי פיצויים שייצאו מפציעה שאדם עלול לסבול, וזה יראה. חתך ביד ימין בחלום פירושו כסף שמרוויח מעסק משפחתי. אם יד שמאל תקבל את הקיצוץ, רווחים כאלה יגיעו דרך קרובת נשים. אם אדם רואה את כף רגלו השמאלית מדממת מגזירה, פירוש הדבר שהוא ירוויח כסף מעסק חקלאי. אם הפציעה שלו בגבו, אז רווחים כאלה יגיעו מילדיו. אם הפצע שלו מתחיל לדמם בחלום, זה אומר חוב שעליו לפרוע, גם אם קשה לו לעשות זאת כרגע. כל פצע מדמם בחלום מייצג חובה כלכלית. בחלום, פצע ראש שלא מדמם הוא סימן שצריך לשמור על כספו. פצע שלא מדמם בחלום מייצג גם הכרה על ידי אחרים. אם אדם בעל סמכות נפצע בתאונה, לפיו בשרו מתפצל, ועצמותיו מנותקות בחלום, פירושו שהוא יחיה חיים ארוכים כדי לראות את קבורתם של רוב קרוביו. אם גנרל צבא רואה את יד שמאל פצועה בחלום, זה אומר שצבאו יכפיל את גודלו. אם ידו הימנית נפצעת בחלום, פירוש הדבר שאזור שליטתו יתרחב. אם אדם סובל מפצע בבטנו בחלום, פירושו צמיחה במצבו הכלכלי. אם אחד נפצע בירך בחלום, זה אומר שהשבט שלו יתעצם. אם אדם רואה את עצמו פצוע ברגליו בחלום, פירושו אריכות ימים. אם כף רגלו של אחד נפצעת בחלום, פירוש הדבר שסמכותו ושליטתו יהפכו למוצקים יותר. אם אדם מקבל חתך ושום דם לא נגמר מהפצע שלו בחלום, זה אומר שהתוקף יגיד משהו אמיתי על הקורבן שלו, מה שמייצג את התשובה שהאדם שבחלום צריך להגשים. פצע מדמם בחלום פירושו גם להיות נתון לכביסה אחורית, אם כי מה שנאמר נכון. אם אדם רואה מלאך חודר את בטנו בחרב, לפיו הוא חושב שהוא מת בחלום, פירושו שהוא עלול לסבול מכיב אשר בסופו של דבר יחלים. אם החרב מחילה פצע בצווארו בחלום, פירושו שגשוג אשר לרוב יועיל לאביבו. (ראו גם פצע אופקי | ניתוח | פצע אנכי)…

כמעט תמיד מתייחס לפגיעה בכבוד ובגאווה שלנו. לפעמים הפחד שיש לנו ממחלות ותאונות מתבטא בכאב….

…אם יש לך פצע בחלום זה אומר עצב עמוק, שעמום, שברון לב ופחד לאבד את יקיריהם. אתה רוצה לרפא מכל אותם רגשות שליליים….

לחלוט על מכונות גילוח מכל סוג שהוא מרמז על עליות וירידות ביחסים סנטימנטליים, חברתיים ועסקיים. בחלום להיחתך על ידי מכונת גילוח מזהירים כי החולם צריך להיזהר בעניינים המטופלים על מנת למנוע נזק חמור ואובדן משמעותי….

חלום סכין: להשתמש בו, עליכם לדאוג לאויביכם או לאנשים שירצו לפגוע בכם.

…חולמים על סכין אחד או יותר או על כל כלי נשק לבן וקל אחר מכריזים על נוכחותם של אויבים נסתרים אך מסוכנים. אם הנשק מופיע בידי מי שפועל בצורה מאיימת, המשמעות היא שאויבי החולם מוכנים לעשות את הגרוע ביותר. אם החולם יחטוף את הסכין מהאדם האחר יכול להיות שהוא ינצח על אויבים ומצוקות בעתיד המיידי….

אם מישהו תקף אותך עם הפגיון, אז זה מצביע על הנזק האפשרי של אויבים שתסבול. אתה עלול להרגיש שהסכנה תשפיע עליך כשאתה פחות מצפה לכך. אם לקחתם את הפגיון מידו של מישהו, זה מציין ניצחון על אויביכם….

…לחלום על סכין זה רע לחולם, מכיוון שהוא מבשר על פרידה ומריבות, ואבידות בעניינים בעלי אופי עסקי. לראות סכינים חלודות, פירושו אי שביעות רצון, ותלונות של אלה שבבית, והפרדה בין אוהבים. סכינים חדות ומלוטשות מאוד, מציין דאגה. אויבים אי פעם מקיפים אותך. סכינים שבורות, מציין תבוסה אשר תהיה העיסוק, בין באהבה ובין אם בעסקים. לחלום שאתה פצוע בסכין, מנבא צרות ביתיות, בהן ילדים סוררים ימצאו במידה רבה. לרווקים זה מציין שחרפה עשויה לבוא בעקבותיה. לחלום שתדקור סכין אחר, מציין את בסיסיות האופי, ועליך לשאוף לטפח תחושת זכות גבוהה יותר….

(ראה קליבר)

…לחלום שאתה נושא סכין פירושו כעס, תוקפנות ו / או פרידה. יכול להיות שיש משהו בחייך שאתה צריך לחתוך ולהיפטר ממנו. לחילופין, הסכין עשויה להיות סמלית למשהו המתחלק בחייכם. יתכן שאתה מנסה לחתוך קשרים או לנתק מערכת יחסים. כשהוא חולם ורואה סכין בחלומו, מוצג שעבודתו הקשה מלווה ברווח קטן או ללא. לחלום שאתה נפצע על ידי סכין זה סימבול לתוקפנות של גברים או בעלי חיים. בחלום לראות סכין חשמלית בתהליך החלום הוא סימן גדול עבורכם. חלום זה מעיד על כוחך להוציא את האמת במהירות ממצב….

…חלום הסכין מסמל פרידה, חלוקה וקונפליקט רגשי. יש בעיות עם האובדן או השינוי שאתה מתמודד איתן בחייך הערה. כאב או איום רגשי. לחלופין, אתה עלול להרגיש מאוים על ידי אובדן או שינוי אפשרי. החלום להיות במאבק סכינים מסמל קטטה או דעות מתחרות על אובדן או שינוי. מאבק על מי צריך להקריב בהתחלה או להפסיד. החלום לדקור בעזרת סכין מסמל את הכאב, ההשלכות או המבוכה שאתה חווה כדי להתנגד למשהו בחיים שאתה לא מסכים איתם. זה יכול גם לייצג מישהו בחייך שאתה מרגיש שמנסה לחזור אליך. מול אויב או אופוזיציה משמעותיים בחייך. מול ההשלכות של אנשים שקנאים בקנאה שלך או שאינם רוצים לעשות משהו. לעתים קרובות, נשים חולמות לרדוף אחרי גבר עם סכין. בחיים האמיתיים חלומות אלה יכולים להיות סימן לכך שהם חוששים שיפונה או להיות שוב רווקים. מאבק לשמירת בן הזוג. לחילופין זה עשוי לשקף את הניסיון להימנע מהתקדמות מינית אגרסיבית. לעתים קרובות גברים חולמים על סכינים שישקפו ניגוד רעיונות או אג'נדות מנוגדות. דוגמה: נערה צעירה חלמה לראות את עצמה דוקרת את עצמה בסכין. בחיים האמיתיים היא ניהלה מערכת יחסים עם חבר שלא אוהב את חבריה. דקירת עצמך עם סכין משקפת את המודעות העצמית שלך, פוגעת בעצמך רגשית עם חבריך, מסרבת להיפרד מחברך….

חולם על מכונת גילוח, מבשר על מחלוקות וטענות על צרות. לחתוך את עצמך עם אחד, מציין כי יהיה לך מזל במבצע כלשהו שאתה עומד לבצע. להילחם בתער, מנבא עסקים מאכזבים, ושמישהו ישמור עליך מוטרד כמעט מעבר לסיבולת. שבור או חלוד, מביא מצוקה בלתי נמנעת….

…זה תמיד קשור לרעיונות נקמה. זה משקף כעס ופחד. אם מדובר בסכין שולחן או במטבח, זה מסמל כי סכסוכים בנישואין יכולים להיות אלימים….

…(פגיון | סכין מטבח) בחלום מייצג סכין את משרת הבית או אדמתו השואף לשרת ולהיטיב עם משפחתו וחבריו. החדות שלו מייצגת את היעילות של הפקודות שלו, את הכוח שבאמצעותו הם נושאים, או את מידת הרוח והאישיות המובהקת של האדם. אם אישה רואה את עצמה נושאת סכין, או אם היא נותנת למישהו סכין בחלום, זה מייצג את אהבתה לאדם מפורסם. סכין מחדד עיפרון בחלום מייצג סופר או סופר. סכין שחיטה בחלום מייצגת קצב, ואילו סכין של חייל פירושה כוח ושירות. אם נראה גננת גונבת סכין בחלום, זה אומר שהוא מתפתה לאחד מילדיו, וייתכן שהוא מתעלל בו. סכין שולחן בחלום מייצג אדם עצלן שלא אוהב לעבוד ומרמה כשהוא כן הולך לעבודה. שימוש בסכין שולחן בחלום פירושו ביטול פרויקט שאחד תומך בו. סכין בחלום מרמזת גם על הוכחה. סכין בחלום פירושו גם רכישת כוח ושגשוג בידי משרת או עובד. בליעת סכין בחלום פירושה שלילת בנו של אחד מירושתו, או גניבת כספו או רכושו. אם אשתו של אחד בהריון, אז לראות סכין בחלום פירושו שהיא תקבל בן. אם מי שהולך להופיע בבית המשפט רואה את עצמו נושא סכין בחלום, זה אומר שהוא ינצח בעניינו. אם נותנים לאחד סכין במתנה בחלום, זה אומר שהוא ילך לבן, או שיהיה לו אח חדש. אם אדם אינו מצפה לבן או לאח, פירוש הדבר שהוא יקבל כסף או ירושה. לחתוך את היד עם סכין בחלום פירושו שאדם יראה פלאים. לנדוד סכין בחלום פירושו להתחתן. אם אחת נשואה, ואם אשתו בהריון, פירוש הדבר שהיא תקלע לילד, אלא אם כן מה שהיא נושאת איתה בחלום מתאימה יותר לילדה, זה אומר שהיא תוליד תינוק ילדה. אם אדם זקוק לעד למשפט, ואם הוא רואה את עצמו נושא סכין בחלום, פירושו שהוא ימצא עד כזה. אם הסכין מושחזת בחלום, זה אומר שאדם ימצא עד אמיתי. אם הסכין עמומה בחלום, זה אומר שהעד שלו עלוב, או שהעד שלו עלול להיפגע לפני המשפט. אם הסכין נופלת בחלום, פירוש הדבר שהעד יתכופף ובית המשפט יסתפק בעדותו של האדם במקום זאת. מצד שני, סכין בחלום יכולה להיות רווחים, תועלות מאח, חבר קרוב או משרת….

(ידית פגיון או ידית סכין. ראה ידית סכין | טורקיז)

(ראה פצע)

…לחלום על העיניים שלך מייצג ידע, הבנה אינטלקטואלית והכרה. יתכן שתקבל מחשבות שלא הכרת. בחלומות העין השמאלית מסמלת את הירח ואת העין הימנית – השמש. לחלום שיש לך משהו בעין מייצג את המכשולים הפוטנציאליים בחיים שלך. לחלום שיש לך רק עין אחת מעיד על כך שאינך רוצה לקבל נקודת מבט נוספת. לחלום שיש לך פצע בעין או שאתה לא יכול לפתוח את זה אומר שאתה לא רוצה לקבל את המציאות….

…(גילדה) אם מישהו רואה את עצמו עף עם כנפיים בחלום, פירושו נסיעה. כנפיים בחלום מייצגות גם את ילדיו. אם מישהו רואה את כנפיו נוצות, הדבר יכול לייצג את השגשוג או הסמכות שלו. אם מישהו רואה את עצמו עף עם כנפיו של מישהו אחר בחלום, זה אומר שהוא יקבל את עזרתו ותמיכתו. במובן זה, אנשים מסורתיים אומרים – ~כך וכך טסו עם הכנפיים של כך וכך.~ להחזיק כנפיים ולא להשתמש בהן כדי לטוס איתם בחלום פירושו לרכוש עושר עולמי. אגף שבור בחלום מייצג מחלה קשה שבנה עלול למשוך. אם האדם חווה את הכאב המנודד מכנפיו המורדות מכתפיו בחלום, זה עשוי להיות מותו של בנו. אגף שאינו מאפשר לאדם לעוף בחלום פירושו פצע או צלקת קבועה בחייו של האדם אשר יאטו את התקדמותו. זה יכול גם לייצג עונש על חטאיו של האדם. (ראה גם זרוע 1 | טרנספורמציה)…

…(מבטל) אם מישהו רואה את עצמו נחתך לחתיכות או מתפרק בחלום, זה אומר שהאדם שמסב חתכים כאלה ישלוט עליו. (ראו גם פצע | דימום | פציעה)…