…לחלום על קציר מנבא תקופה של עושר ורווח. המאמצים שנעשים יהיו מוצלחים מאוד. סביר מאוד שתנאי המחיה והמשאבים הכספיים ישתפרו לטובה. שמחות משפחתיות ורגישות יגיעו יחד עם רגעים של שלווה גדולה ואושר עמוק….

קציר החווה של האדם בחלום פירושו קלות לאחר קושי, או לראות תשואה מהירה של ההשקעה. זה יכול גם לייצג הרס, או שזה יכול להיות קבלת תוכחה. החלק שנקטף בחלום ישווה לגודל ההרס שיפול על האזור. אם רואים אנשים קוצרים שדה באמצע השוק או דרך בחלום, זה אומר שאסון תיפול עליהם בגלל חטאיהם. מצד שני זה אומר גם להרוויח מעסקיו. אם מתפללים נראים קוצרים בתוך מסגד ללא עזרה חיצונית בחלום, פירושו לקצור את השכר של המסירות והכנות שלהם. השלכת הבציר חזרה לשדות פירושה שמעשיו של אדם הם חסרי ערך. לראות את עצמך קוצר מחוץ לעונה בחלום פירושו הרס, מלחמה או מוות. קציר יבול ירוק בחלום מעיד על מותו של אדם צעיר. אם צבע הקציר לבן בחלום, פירושו מוות של קשיש. אם רואים את היבול שנקטף לפני זמנו, או הרבה יותר מאוחר מהתקופה החלומית שלו, פירושו מוות או מלחמה. (ראו גם יבול | כדור הארץ | דקדוקי | שתילה)…

לחלום שאתה קוצר, מציין שעדיין יש לך דרך ללכת לפני שתפתח את הקריירה והיעדים שלך באופן מלא.

משמעות הדבר היא עושר, אלא אם כן הוא נבצר מאוחר מאוד, אם הוא עדיין ירוק או כבר מצהיב, אז במקרה זה הוא מכריז על מחלה.

…חולם על זמן הקציר, הוא מבשר של שגשוג והנאה. אם תשואות הקציר בשפע, האינדיקציות טובות למדינה ולמדינה, שכן מכונות פוליטיות יטחנו כדי לקדם את כל התנאים. יבול לא טוב הוא סימן לרווחים קטנים….

…חלום הקציר מסמל לקצור את פירות המאמצים שלך. יתכן שהשקעת הרבה עבודה קשה במשהו שאתה סוף סוף משלם עליו. תכניות או השקעות, שיוצאות לפועל. תחושות של מלאות ושפע….

אם חלמת ובחלום ראית שאתה נוטה את המסיק שלך, ייצג צמיחה, אהבה עצמית וערך עצמי. בסופו של דבר, העבודה הקשה שלך משתלמת….

…(דגנים) בחלום, חיטה פירושה כסף שנצבר היטב. קניית חיטה בחלום פירושה עלייה ברווחי האדם, או במספר ילדיו. אם רואים סרגל מניח מקל ונכנס בתוך בושל גרגרים בחלום, פירושו עליית מחירים. נטיעת חיטה בחלום פירושה לעשות מעשה טוב להנאתו של האל. הליכה בשדות חיטה בחלום פירושה להציע שירות לאלוקים יתברך. אם אחד נוטע חיטה אך הוא מנבט שעורה במקום בחלום, פירושו ראוותנות. אם זה מגדל דם בחלום, זה אומר שהוא מרוויח מהעור. אכילת חיטה ירוקה בשדות מתוך קוצים שלה בחלום פירושה התקדמות רוחנית באמצעות ניתוק סגפני. אכילת חיטה מבושלת בחלום פירושה נגע. החזקת צרור אוזניים של חיטה, או הצבתם בתוך סיר בחלום פירושו רווחים השווים למספר הדוקרנים שאספה. קציר חיטה מחוץ לעונה בחלום פירושו מוות, הרס, הטעיה ומשפטים עבור תושבי היישוב ההוא. קציר קוצים חיטה ירוקים בחלום פירושו מותו של אדם צעיר, אבל אם הם צהובים ויבשים, אז הם מתכוונים למותו של קשיש. החלפת חיטה לשעורה בחלום פירושה להחליף את הרסיטל הקוראני בעניין בשירה. ראיית חיטה מעל מיטתו של אדם בחלום מייצגת את אשתו של האדם. נטיעת זרעיו בחלום פירושו להרות ילד. בחלום, חיטה מייצגת גם אדם זהיר שמנהל את ענייניו בחוכמה ומבזבז את כספו כדי לעזור לאנשים מבלי להיות חסכון….

…זה נחשב טובין לא יסולא בפז. תירס בחלומות פירושו עושר וסוף עבודה טוב. עושר הוא פרופורציונאלי לכמות התירס בחלום, בדיוק כמו שקורה לתירס (קציר, ארוחה, שיפון, דגני בוקר), לטוב ולרע, זה מה שיקרה לעושר שלנו. לחלום על תירס (קציר, ארוחה, שיפון, דגני בוקר) על המיטה הוא סימן להריון עתידי….

…לראות נביאים מעופפים, מציין מטרות גבוהות ומטרות שבאמצעותן השגתם תזרקו אנוכיות ותטפחו חסדי נפש חביבים. לשמוע אותם שרים תוך כדי טיסה, תשמח מאוד בשינוי מגורים חדש, והעסקים יפרחו. לראות אותם נופלים על האדמה ושרים כשהם נופלים, אפלולית מיואשת תעבור אותך בתענוגות מביכים של הנאה. עפרונית פצועה או מתה, מעידה על עצב או מוות. להרוג עפרוני, מבשר פגיעה בתמימות באמצעות חסרונות. אם הם עפים סביב ונדלקים עליכם, פורצ'ן תפנה את פניה המבטיחים כלפיכם. כדי לתפוס אותם במלכודות, תזכו בכבוד ובאהבה בקלות. לראות אותם אוכלים, מציין קציר בשפע….

…(פירות | דקל) בחלום פירושו תמרים כסף או הודעה טובה. אכילת תאריכים בחלום פירושה להרוויח הכנסה כדין. תאריכים הם כמו כסף, אין להם חיי מדף ארוכים. תאריכים שלא נפתחו בחלום מצביעים על זמינות המים למי שזקוק להם. תאריכים אדומים שלא נפתחו בחלום עשויים לסמל סוג כלשהו של מחלת דם, לפיה התאים האדומים צומחים לעלות על התאים הלבנים. תאריכים בחלום פירושם גם גשם. לאכול תאריכים בחלום פירושו לקרוא את הקוראן הקדוש ולקצור תועלות מהדת שלו. תאריכים קבורים בחלום מייצגים את החיסכון של האדם. אם אדם רואה את עצמו קובר תאריכים בחלום, זה אומר גם לגנוב מרכושם וכספם של יתומים. תאריכים שהוצבו לייבוש בשטח פתוח מייצגים כסף שלא נמשך. לקצור תמרים בחלום בעונה פירושו שאפשר להתחתן עם אישה אצילה ואמידה. המשמעות היא גם רכישת ידע. קציר תאריכים מחוץ לעונה בחלום פירושו שלומדים משהו טוב אך לא מצליחים לפעול עליו. אם רואים שהוא מעציף את עצמו עם רך וענף רטוב של עץ דקל בחלום זה אומר ללמוד משהו מועיל מהצבוע, או שזה יכול להיות הקלה ממצוקה. אם אישה רואה את עצמה אוכלת תמרים בשלים שטפטפו מיצים בחלום, זה אומר שהיא תקבל ירושה מבעלה ושמה ייכלל בצוואתו, גם אם היא גרושה. אם אדם רואה את עצמו לוקח תאריך, מחלק אותו לחצי ומוציא ממנו את בור התמרים בחלום, זה אומר שהוא יזכה לבן. אכילת תמרים טריים בחלום פירושה לשמוע מילים טובות לצד יתרונות אחרים. (ראו גם חבורה של תאריכים | התפשטות תאריך)…

…(פריחה | נשיקה) בחלום, ורד מייצג אדם אציל, אישה, בן שזה עתה נולד, או שזה יכול לייצג את הגעתו הביתה של מטייל המיוחל. ליטוף ורדים מסמרת ורדים בחלום פירושו לקצור כבוד, אהבה, שגשוג וברכות. לנשק ורד לבן בחלום פירושו לנשק אישה ירא שמים. מריטת ורד אדום בחלום פירושה לנשק אישה אוהבת כיף. להריח ניחוח של ורד צהוב בחלום פירושו לנשק אישה חולה. זר ורדים בחלום פירושו נשיקות, אחת אחרי השנייה. פירוש שדים בחלום פירושו הפלה. ורד בחלום מייצג גם אשה מנוכרת, או שזה יכול להיות אישה גוססת, עסק מאבד, אושר קצר מועד או הבטחה שלא נמשכת. קבלת שושנה מגבר צעיר בחלום פירושה קבלת הבטחה שלא תחזיק מדי. לראות כתר ורדים מעל הראש בחלום פירושו להתחתן. ורדים על מגש בחלום מסמנים את ההנאה של הנעורים שלא נמשכת, או שהם יכולים לציין את השמחה הזמנית של העולם הזה. ורדים בחלום מסמנים גם הם ראוי לשבח, או ליהנות ממוניטין טוב. שמן ורדים או לבוש העשוי מעלי כותרת של ורדים דמשק בחלום פירושו אינטליגנציה, צלילות נפש, אדם ידידותי ואדם עדין. אם אדם חולה רואה את עצמו מונח על מצע פרחים בחלום, זה אומר שהוא עלול למות בתוך ארבעים יום, מכיוון שארבעים יום מייצגים את אורך החיים של פריחת ורד. כריתת שושנה בחלום פירושה מצוקה. קציר ורדים בחלום פירושו שמחה….

…(המלאך מיכאל עליו השלום.) לראות את המלאך מיקאיל (uwbp) בחלום פירושו שגשוג, עושר, ברכות בחייו, קציר טוב וגשם. אם אדם אדוק רואה אותו (uwbp) בחלום, זה אומר הצלחה, להשיג את מטרותיו של מישהו ולהגשים את כוונותיו בעולם הזה ובעתיד להלן. אם אדם רשע רואה אותו בחלום, הוא מייצג אזהרה שעלולה להקדים את חורבנה של עיירה או כפר, או אסון שבמהלכו גם האדם שרואה את החלום יכול לסבול. אם מישהו רואה אותו (uwbp) בעיירה בחלום, פירושו גשמים, יבול טוב ומחירים נמוכים לאותה שנה. אם הוא מדבר עם האדם שרואה את החלום, או נותן לו משהו בחלום, פירושו שמחה, ברכות ושורות שמחה על כניסה לגן העדן השמיימי, שכן הוא מלאך הרחמים. אם אדם רואה אותו (uwbp) בעונה גשומה, פירושו שגשוג, או האזנה לשירת ציפורים, או חלום כזה יכול לרמוז על בניית צבא והעלאת כרזות המלחמה. לראות אותו (uwbp) במהלך עונה יבשה בחלום יכול היה לייצג גזבר אמין, רואה חשבון טוב או מנהל עסקים מצליח. המלאך מיכאל (uwbp) בחלום מייצג גם שליט רחום שהוא נתיניו כמו אב לילדיו. לראות אותו (uwbp) בחלום יכול להיות פירושו גם בצורת, או שאולי החלום יכול להיות שאישה עקרה תרות ילד, או שתיפתר נושא קשה ושנוי במחלוקת. אם מטייל רואה אותו (uwbp) בחלום, זה עשוי להיות מצוקות על הכביש, או סופת גשם שעלולה לעכב את מסעו. לראות אותו (uwbp) ליד מישהו שסחרו בו מזג אוויר גשום פירושו הפסדים עסקיים בחלום פירושו מצוקה ומצוקה. אם נראה ליד איכר בחלום, זה אומר יבול טוב ורווחים מעסקיו. אם אחד הופך להיות המלאך מיקאיל (uwbp) בחלום, פירושו עושר, שגשוג והרווחת מוניטין טוב….

…באופן כללי, לחלום על קציר או קטיף זה דבר טוב מכיוון שלרוב הפעמים הוא מנבא יתרונות עתידיים. לחלום שאתה נמצא בשדה אותו מכסחים הוא סימן שבקרוב תתחיל לעבוד במשהו שיעזור לך מאוד….

…נטיעה בחלום פירושה שאשתו של אחד תיכנס להריון. אם אדם רואה את עצמו חורש את אדמתו של מישהו אחר בחלום, פירושו סכסוך בין השניים. יבול שנצרך על ידי אש בחלום פירושו רעב ובצורת. אם האדם רואה את עצמו מטייל בשדות ירוקים בחלום, פירושו שאיפה לעשות מעשים טובים, לצדקה, ולנהל חיים אדוקים בלי לדעת אם מעשיו יתקבלו על ידי האל יתברך או לא. באשר לאדם נשוי, נטיעת השדות בחלום פירושה שהוא ילדה בן, ועבור אדם לא מבוגר זה אומר שהוא יתחתן, ואילו לאיש עסקים בחלום זה אומר להגדיל את הרווחים שלו. לראות יבול ירוק בחלום פירושו אריכות ימים, ואילו יבול מיובש מסמל את סוף החיים הקרוב. נטיעת חיטה בחלום פירושה צדקה, והיא תכפיל את שכרו של האדם. פירוש דגן או גרגירי אוזניים פירושו מזל או סבל. לראות תירס שעורה בשדותיהם בחלום פירושו התעוררות רוחנית וחתירה מודעת לעשות טוב. אם מישהו מזהה את היבול שלו בחלום, הם מייצגים את מעשיו הרוחניים והעולמיים. (ראו גם משק | קציר | שתילה)…

…לחלום על קרפי אבל (משי שחור או משי חיקוי, המשמש לבגדי אבל), לא משנה האתר, עולה כי תתקבל ידיעה מוקדמת על מותו של אדם אהוב. לחלום על אנשים לבושים בבדי אבל, מרמז על סבל של אחרים אבל שאיכשהו זה ישפיע גם על החולם. סבל כזה לא צריך להיות דווקא בגלל מותו של מישהו, אלא על ידי אסון, כמו אובדן קציר, עסק או רכוש. אם לאוהבים צעירים יש את החלום הזה הוא בדרך כלל מכריז על צרות, קרבות, קרעים ואפילו פרידות….

…(יצירה | עולם תחתון | חומר | אישה) בחלום, העולם מייצג אישה, ואישה מייצגת את העולם. אם אדם רואה את עצמו יוצא מהעולם הזה בחלום, פירושו שהוא עשוי להתגרש מאשתו. אם האדם רואה את העולם כהרס לחלוטין ושהוא הנשמה היחידה שנותרה בו בחלום, פירושו שהוא עלול לאבד את ראייתו. אם האדם רואה כאילו כל העולם מונח לפניו לקחת את כל מה שהוא רוצה ממנו בחלום, זה אומר שהוא עלול להיות עני, או שהוא יכול למות זמן קצר אחרי אותו חלום. ראיית העולם בחלום פירושה גם הסחות דעת, בדיחות, הטעיה, יהירות, שלילת הבטחות, כישלון ההבטחות, גניבה, רמאות, תחבולות, סבל, זונה, מצוקה, מחלה, תשלום קנסות, דיכאון נפשי, מגבלות, מינויים, פיטורים, או אכזבות. זה יכול להתפרש גם כאשתו, ילדכם, צמיחה חומרית, הצלחה עסקית, קציר טוב, התעוררות, ניצחון, אהבה או אהוב עם שני פנים. בין אם העולם נראה יפה או מכוער בחלומו של מישהו, זה יכול להיות כל אחד מהפרשנויות לעיל. לראות את העולם בחלומו של אדם יכול גם להיות הכוונה אלוהית, לשלג את האדם את מה שהוא או היא חייבים לראות ולהבין בעולם הזה. אם אדם רואה את עצמו מתרחק מהעולם בחלום, פירושו שהוא עשוי להפוך לשליח מחדש. אם מישהו מחבק את העולם בחלום, פירושו שהוא יספק באופן רצוף את רצונו אליו. אם אדם רואה את עצמו רץ אחריו והעולם בורח ממנו בחלום, פירושו של דבר שהעולם בסופו של דבר מרמה אותו ויוביל אותו לפיתוי. בחלום, העולם מייצג גם את הקוראן הקדוש, שהוא הירח המלא הקורן של העולם הזה. (ראה גם מסעות)…

…לחלום על תותים, הוא חיובי לקידום ולהנאה. תוכלו להשיג איזה חפץ המיוחל. לאכול אותם, מציין אהבה נדרשת. להתמודד בהן, מציין שפע קציר ואושר….

…(הרס | קציר) להכריח את החיה של האדם לנסוע מהר יותר בחלום פירושו להיזהר בפני תוכחה. (ראה גם כביסה)…

…(התנהגות | איכות | גודל) איכות המין האנושי בחלום עשויה לייצג את האיכות של יצירות דומות. לפיכך, ציפור מועילה עשויה להיות אדם מפרגן, בהמה עשויה לייצג את האיכות הדומה אצל האדם, קציר שמקרין אדם מסוים מציין תכונות אנושיות בסדר גודל פחות, וכו '. (ראו גם אנוש | אדם)…

…(מוות | כיסוח | מגל) בחלום, חרמש פירושו רווחים, יבול טוב, חדשות טובות, חדשות אמיתיות או קציר חייו. (ראה גם מספריים)…

…(תוכחה | מערה | רעידת אדמה | קציר | הפרה) בחלום, הרס פירושו פיזור של אנשים, או שזה יכול להיות מוות. הרס בחלום פירושו גם פילוס של עיר או מותו של שליט או שזה יכול לייצג היעדר צדק. לחוות הרס בחלום פירושו סבל מרדיפת אנשים שאינם יכולים לסבול. לראות עיר שנהרסה על ידי רעידת אדמה בחלום מייצגת את הוצאת גזר הדין למוות למישהו שם, או שזה יכול להיות פגיעה בזכויותיהם או בחירותם של האנשים באותה עיר. אם רואים עיירה שלמה נהרסת עם האזור העירוני שלה, המפעלים והשדות שלה בחלום, פירוש הדבר שאנשי העיר ההיא נעלמו, או שמנהיגיה מכים אסונות. מצד שני, אם רואים אותו פורח בחלום, הרי שהוא משקף את המודעות הרוחנית והדבקות הדתית של אנשיו. (ראו גם קירות קורסים | ענן של הרס)…

…כשאישה חולמת שהיא קוצרת קלחי תירס, או תירס לתינוק, זה מצביע על כך שהיא בקרוב תהיה במצב שהיא ייחלה אליו, אך זה עשוי לקרות כל עוד היא תמשיך לעבוד באותה התלהבות. לחלום על תירס זה חיובי; זה מכריז על זמנים טובים, חדשות טובות וחיים בשפע. לחלום על עצמך תוהה בשדה תירס ולראות כיצד הוא נבט, כלומר צמחים ירוקים התרוממו מעל פני האדמה, מרמז שמה שאתה עושה בחיי היומיום שלך יביא לתוצאות טובות בטווח הקצר. עם זאת, אם הצמחים שאתה רואה נבולים, זה מסמל חדשות רעות. לחלום על עצמך מנער את הקנים הנושאים את הקלחים מצביע על כך שאתה להוט מדי לתוצאות עבודתך, מה זה משהו לא כל כך טוב. חלום זה הוא סוג של אזהרה מפני תחושת קוצר רוח מוגזמת. לחלום על עצמך לשלוף את קלחי התירס מהקרקע מציין שאתה מיישם קריטריון ומאמץ שגויים בענייניך, מה יגרום לתוצאה שלילית. לחלום שאתה חותך תירס ישירות מהקנים מכריז על הצלחה בזמן הקרוב מאוד. לחלום על עצמך להסיר את עלי הקלחים מרמז שאתה בדרך הנכונה להשיג הצלחה. לחלום שאחרים מסירים את העלים מהקלחים מרמז כי בקרוב תתחיל או תתחיל מערכת יחסים חברתית או מוכרת עם אנשים חשובים ומצליחים. כשאיכר חולם עליו שהוא עומד בין גידולי תירס יפים לפני שנקטפו, זה מצביע על שנה טובה בשדה וגם קציר טוב. עבור אנשי העיר או העסקים אותו חלום מעיד על עסק חיובי ושגשוג עתידי קרוב. כשאנשים צעירים חולמים על שדות יבול תירס, זה אומר שיהיה להם עתיד נעים. כשאתה חולם על תרמילים נבולים, או שאלה גדלו מעט או הושמדו על ידי מישהו, זה מצביע על הפסדים, מחלות ובמקרים מסוימים אסון אמיתי. לחלום על עצמך להפגיז קלחי תירס מסמל שמה שאתה עושה בחיי היומיום שלך הוא לא בסדר ובקרוב תסבול מההשלכות. לחלום עליך לאכול קלחים רכים מבושלים מעיד על סיפוק וביטחון עצמי שיניבו תוצאות טובות….

…אם האדמה פורייה, זה אומר קציר טוב. אם זה יבש, חוסר מזל ופורענות….

…(פירות) בעונה, לראות משמש בחלום פירושו כסף. לראות משמש מחוץ לעונה בחלום פירושו מחלה. עץ משמש נושא פירות בחלום מייצג אדם עשיר. עם זאת, נאמר שעץ משמש בחלום מייצג גם מישהו הסובל ממחלה קשה, והוא אינו מועיל או לא מועיל לאחרים. מצד שני נאמר שעץ משמש בחלום מייצג מישהו עם פנים עליזות, שאומץ להגן על עצמו, אבל שקמצן עם משפחתו שלו. כאשר המישמש עדיין ירוק ולא מוגדר בחלום, הוא מייצג מעט כסף. כאשר הוא מבשיל והופך לצהוב באדמה, הוא מציין רווחים גדולים יותר. אכילת משמש שהבשיל בחלום פירושה להיות נדיב וחסד, או שזה יכול להיות החלמה ממחלה. פריצת ענף מעץ משמש בחלום פירושה סכסוך עם משפחתו או עם חבר. באופן כללי, שבירת ענף מעץ בחלום פירושה לתבוע את כספו של מישהו או לשלול ממנו את כספו, או שזה יכול להיות פירושו אי ביצוע תפילותיו, הזנחת צום חובה של אדם או שימוש לרעה ופגיעה ברכושו של מישהו אחר. השתתפות בחוות משמשים בחלום פירושה אמינות וצייתנות. נאמר גם שעץ משמש בחלום מייצג צבוע, מכיוון שצהוב בחלום פירושו מחלה, וצביעות היא מחלה. עץ משמש בחלום מייצג גם אישה עשירה. מריחת משמשים מעץ בחלום יכולה להיות גם להתחתן עם אישה כזו. קציר כל עץ נושא פירות בעונה בחלום פירושו תענוג ועבודה, למעט עץ התות, שכן כאן פירושו עמל, תלאות או בזבוז זמן. ליטוף משמשים מעץ תפוחים בחלום פירושו להרשים כללים לא צודקים על אחרים. באופן כללי, פרי בצבע צהוב בחלום מסמל מחלה. זורע הטועם פירות בחלום מסמל מצוקה וצער. משמש בחלום מסמל גם פחד, הבאת הדברים תחת שליטה, דברים שחוזרים לקדמותם או שזה יכול אפילו להיות רווחים נעימים. (ראה גם פירות)…

…מים בשפת חלומות הם משמעותיים מאוד, הם מסמלים חיים, רגשות וחיים פנימיים של אנשים. כשהמים צלולים ונקיים, הם מכריזים על חיים ארוכים ומאושרים כמו הרגשות שלנו. מים מינרליים מסמלים הבראה, שיפור בריאותי. מים קדושים פירושם בריאות גופנית ורוחנית. אם המים מלוכלכים או תקועים, הם בדרך כלל מקיימים חרפה ואומללות בעלי אופי מוסרי. אם מים מגיעים מרים, מוצלים או צהבהבים, הם מנבאים מחלות. נגוע פירושו לחיות עם כעס בגופך. רייק, זה אומר סחורה שלא ניכרת. תקוע, זה אומר אובדן חופש. שחור, זה אומר נישואים אומללים. קבלת מים במיכל מעידה על בריאות. קבלת מים מבלי לשתות אותם ולאחסן אותם מעידה על תאוות בצע. אם אנו מביאים מים לבית אחר ומקבלים כסף, אנו למעשה מוכרים את כנותנו וטוהרנו. אם אנו מביאים אותו ללא חיוב, זה מראה על רחמים ודתיות. מי גשמים שומרים על קציר בשפע אלא אם כן הם משרים את האדמה ונעלמים במהירות, ואז הם מעידים על אובדן רכוש והשפלות. אם יש נזילות בבית ללא גשם, הוא מכריז על אבל בבית ההוא. אם זו רק נזילה, המשמעות היא סבל וסכנה לחולם. אם מים עוברים דרך הקירות, זה מציין קרובי משפחה או חברים אבלים. כשרואים מים זורמים בתוך נכס של החולם, הוא מכריז על שגשוג חומרי רב המלווה ברגשות טובים. הליכה על מים אומרת לנו שאנחנו עוברים תקופה מסוכנת. אם אנו שוקעים, אנו בסכנה גדולה. לראות הרבה מים שמערבבים גלים חזקים מעיד על צער, אם זה משקף את עצמנו, זה מעיד בבירור שנשיג עושר, ואם זה משקף אותנו יותר יפים ממה שאנחנו באמת, זה אומר שנמצא אהבה אצל אחרים. שתיית מים קרים שומרת על הבריאות; וקור, מחלה. נטילת מים קרים מראה חוסר הבנה. מקלחת חמה פירושה אושר; וחם מאוד פירושו פרידה או גירושין….

…יחד עם החרמש, מגל מסמל באופן מסורתי את המוות, אך בחלומות יש מחברים המפרשים זאת כאפשרות שפרויקטים של החולם עלולים לנתק לפתע. זה יכול גם להצביע על כך שיהיה קציר רע או שמאמציו של החולם לא יתוגמלו כמצופה….

…באופן סמלי אדמה מדברת על אמהות ופוריות, אך אין צורך לקחת את המסר הזה פשוטו כמשמעו, אלא לקחת בחשבון שהאדמה מזינה. לדוגמא, חלום על אדמה עשירה ופורה עשוי להוות מבשר לפוריות במובן הכלכלי. אם אנחנו חורשים את זה בחלום זה יכול להיות איתות שאנחנו צריכים לעבוד על נושא שיש לנו בראש. קציר מעיד על כך שההצלחה תגיע בקרוב, ואם אנו רואים את עצמנו לא מסוגלים לעבוד על הקרקע, ניתן להבין שהנושא שמדאיג אותנו אינו מתאים לנו. מחברים מסוימים מצביעים גם על כך שהארץ יכולה לסמל את הלא מודע שלנו, דמותו של אדם אהוב….

קציר טרי מעיד על שמחה משפחתית, הבנה ואומה הדדית. צבע מקולקל ולא נעים מנבא שאתה תהיה אשם בגלל הפרדה כלשהי….

…לחלום על דלעות זה סימן רע, מכיוון שהוא מכריז על כמה מחלות במיוחד כאשר החולם הוא איכר או חקלאי. אם הדלעת נראית יבשה או רקובה זה מעיד על קציר לקוי. עבור אנשי עסקים בעיר זה מעיד על הפסדים. כאשר הדלעות נראות ירוקות או לא בשלות זה מעיד על קנאה מצד מתחרים או יריבים בעסקים. חולמים על דלעות מתוקות מכריזים על שיפור בפעילות….