שזיפים, אם הם ירוקים, אלא אם כן נראים על עצים, הם סימנים לאי נוחות אישית ויחסית. לראות אותם בשלים, מציין אירועים משמחים, אשר, עם זאת, יהיו קצרים. לאכול אותם, מציין שתעסוק בפלירטוטים ובתענוגות מתחמקים אחרים. כדי לאסוף אותם, תוכלו להשיג את הרצונות שלכם, אך הם לא יתבררו כה מוצקים כפי שדמיינתם. אם אתה מוצא את עצמך אוסף אותם מהקרקע, ומוצא רקובים בין הטובים, תאלץ להודות שהציפיות שלך אינן ממומשות, וכי אין חיים מלאים בהנאה בלבד….

…לראות שזיפים הוא סמל חלומי דו משמעי. חלומות על זה יכולים לסמל חסימה רגשית או יצירתית. זה יכול גם לייצג הזדקנות כמשתמע מהמטאפורה ~מקומטת כמו שזיפים מיובשים~….

(דובדבנים) בחלום, שזיפים מיובשים או דובדבנים מייצגים כסף קל, שמתאושש ממחלות, אושר, שמחה וחגיגות.

החלום של שזיף מסמל תחושה טובה לשים לב שמשהו לא צריך להיות מושלם. שזיף בחלום יכול להיות סימן לכך שאתה אוהב משהו שאחרים לא בוחרים קודם. שזיף יכול להיות גם הייצוג של הערכתך לחשיבה של מישהו אחר כבר לא גורם לך להרגיש כאילו אתה לא מספיק טוב. סוף סוף היכולת להירגע מבלי להיות מושלם למישהו אחר. באופן שלילי, שזיף עשוי לשקף את המודעות לכך שהיא לא מושלמת, אלא גם מחבבת אחרים, ואף פעם לא תהיה מושלמת. מעדיף להישאר בינוני, מכיוון שאתה מפחד מדי או לא בטוח לנסות שום דבר….

…בחלום, שזיפים בעונה מייצגים בריאות ורווחה. אחרת, מחוץ לעונה, שזיפים מייצגים מצוקה וקשיים. עם זאת, כולם מפיקים יתרונות מלראות עץ שזיף בחלום. אם האדם רואה את עצמו אוכל שזיף מתוק ומבשיל בחלום, זה אומר שהוא יספק את הנאותיו, תשוקותיו ורצונו. אם יש לו טעם חמוץ בחלום, אז זה מייצג את הפחד שלו. עץ שזיף בחלום מייצג גם אדם עשיר, או בזבזני שהוא גם מסוכן אך אמיץ כאשר הוא עומד בפני מצוקות, ואולי יתעשר בתחילת חייו אם כי הוא עלול למות צעיר. אכילת שזיפים מחוץ לעונה בחלום פירושה סבל ממחלה קשה. ליטוף שזיף מעץו בחלום פירושו לתפוס כסף מאדם גוסס. שזיפים בחלום מייצגים גם את הבשורה המשמחת של התאוששות מה שאבד אם הם טובים, והתראה על מה רע אם זה יקרה שוב. שזיף בחלום מייצג גם אח טוב, או מראה טוב ובן לוויה מכובד. פרשנות זהה חלה על כל סוגי הפירות יער. (ראה גם עץ)…

(שזיפים מיובשים) בחלום, דובדבנים או שזיפים מיובשים מייצגים כסף קל, שמתאושש ממחלה, אושר, שמחה וחגיגות.

…אם שזיפים בשלים זה מעיד על רצונות מיניים משמחים ומשותפים. אם הם ירוקים, זה מעיד על אכזבות. אם זו שזיפים מיובשים, עלינו לעשות מדיטציה בנושאים אלה לזמן מה….

…נוצות בחלום מתפרשות כסמל לתשוקה מינית. אם השזיפים בשלים, נקבל את מה שאנחנו רוצים, אך נסבול מכאבי אהבה אם השזיפים ירוקים ולא יבשילו היטב. יש מחברים שמציעים שאם השזיפים הם שזיפים מיובשים, עלינו להעביר זמן לפני שיידעו את רצונותינו….