…אם אתה רואה את הצב בחלום, זה אומר צורך בביטחון והגנה. אולי אינך מרגיש בטוח, אז אתה מחפש מקלט. מצד שני, החלום יכול להעיד על ביישנותו של החולם. אתם בטח חוששים להתחיל לעשות כמה דברים … והחלום בסופו של דבר היה דחיפה לקום סוף סוף ולהתחיל לעשות את זה….

…בחלום, צב מייצג אישה שאוהבת לעטר את עצמה ולהבחין בעצמה לרצות גברים. צב בחלום מתפרש גם כאיש ידע, או כצדק עיקרי, מכיוון שהיא בקי ביותר ויראת שמים בקרב יצורי הים. בחלום, צב לפיכך יכול לייצג מתפלל אדוק שקורא את מגילותיו של אברהם נביא אלוהים, עליו יהיה שלום, או כל אחד מהכתובים הקדושים. ראיית צב חיות מחמד בבית או בעיירה בחלום פירושה שאנשי הידע באותה יישוב מכובדים היטב. כשראה צב חי במזבלה, אז זה מייצג אדם בקיא שחי בקרב אנשים בורים שלא אכפת להם מללמוד ממנו משהו. אכילת צב בחלום פירושה רווחים, הטבות או כסף. אם אדם רואה צב בתוך ביתו, או אם הוא הבעלים של אחד בחלום, פירושו שהוא ירוויח מחברתו של אדם מלומד המכיר כתבי יד עתיקים, או בפרשנות מגילות קדומות. אם רואים צב שוכב על גבו בחלום, זה אומר שיש איש של ידע באותה עיר שאנשים לא מכירים. אם רואים צב מטופח ומוזן יושב על ברוקדה בחלום, זה אומר שתושבי העיר ההיא מכבדים את מלומדיהם. עם זאת, צב בחלום יכול להתפרש גם כהונאה, תחבולה, ריגול, הסתרה, רוע ורכישת נשק….

זה מייצג נאמנות וחיבה. אם הם ישוחררו, אז הכל ילך לפי התוכנית. אם הם כלואים אותם, זה מסמל אהבה ממורמרת ואומללה….

מסמל אריכות ימים והגנה.

…החלום על צב מסמל היבט של עצמו שאינו רוצה הפרעה כלל. לא לרצות מישהו בדרך שלך, להגיד לך שאתה טועה או למנוע ממך לעבור את הדרך שלך לגמרי. דוגמה: אדם חלם לראות צב פצוע. בחיים האמיתיים הוא היה מורה רוחני שהצהיר על העתיד שהביך אותו. תמיד צריך לכבד את צב הים הפצוע את רצונו של הגבר תוך כדי לקיחת אחרים שנפרצו מכיוון שאנשים כל הזמן הזכירו לו את חישובו הלא נכון לגבי העתיד….

מי שרואה את הצבים בחלומו, יגרום לתוצאות להיות יציבות, בגלל איטיות הצבים. אולי הדברים שנעשים לאט מביאים תמיד את התוצאות הטובות ביותר, מאלה שנעשות במהירות, בגלל הוודאות של התקדמות קבועה. הצבים יכולים גם להראות את ההגנה והבטיחות שהחולם מחפש או רוצה להסתיר מהעולם החיצון. שקול מה גורם לך לחוש חוסר ביטחון ונסה לפתור את הבעיות הללו….

…חולם לראות צבים, מסמל שאירוע חריג יגרום לך הנאה, וישפר את התנאים העסקיים שלך. לשתות מרק צבים, מציין שתמצאו הנאה להתפשר על תככים….

…כשאתה חולם על צבים, זה בדרך כלל מנבא הרמוניה מושלמת בין בני זוג ובין רווקים. ציפור זו מבשרת הבטחות מחמיאות שייערכו בקרוב….

…כשאתה חולם על צבים, זה מסמל שהעניינים שלנו נעים לאט מאוד, אבל משהו לא צפוי יאיץ אותם וייצר יתרונות. כשאתה חולם לאכול תבשיל צבים, זה מייצג את העובדה שתעסוק בתככים בין המתחרים. עם זאת, לא תסבול מהנזק. למרות שבפרשנות החלומית המזרחית הצב זוכה לסמליות קוסמולוגית של עושר יוצא דופן והוא מוגבה לחיה מקודשת. בקרב האנשים המערביים הצבים מסמלים אריכות ימים והגנה על חייהם הארוכים ויכולתם ליפול חזרה בתוך עצמם, מסתתרים מכל הסכנות….

* אנא ראו צבים, צבי ים

עסקים לא פוריים, הליכים ארוכים ומסורבלים, עצלות ועקשנות.