…אם אתה רואה את הצב בחלום, זה אומר צורך בביטחון והגנה. אולי אינך מרגיש בטוח, אז אתה מחפש מקלט. מצד שני, החלום יכול להעיד על ביישנותו של החולם. אתם בטח חוששים להתחיל לעשות כמה דברים … והחלום בסופו של דבר היה דחיפה לקום סוף סוף ולהתחיל לעשות את זה….

…בחלום, צב מייצג אישה שאוהבת לעטר את עצמה ולהבחין בעצמה לרצות גברים. צב בחלום מתפרש גם כאיש ידע, או כצדק עיקרי, מכיוון שהיא בקי ביותר ויראת שמים בקרב יצורי הים. בחלום, צב לפיכך יכול לייצג מתפלל אדוק שקורא את מגילותיו של אברהם נביא אלוהים, עליו יהיה שלום, או כל אחד מהכתובים הקדושים. ראיית צב חיות מחמד בבית או בעיירה בחלום פירושה שאנשי הידע באותה יישוב מכובדים היטב. כשראה צב חי במזבלה, אז זה מייצג אדם בקיא שחי בקרב אנשים בורים שלא אכפת להם מללמוד ממנו משהו. אכילת צב בחלום פירושה רווחים, הטבות או כסף. אם אדם רואה צב בתוך ביתו, או אם הוא הבעלים של אחד בחלום, פירושו שהוא ירוויח מחברתו של אדם מלומד המכיר כתבי יד עתיקים, או בפרשנות מגילות קדומות. אם רואים צב שוכב על גבו בחלום, זה אומר שיש איש של ידע באותה עיר שאנשים לא מכירים. אם רואים צב מטופח ומוזן יושב על ברוקדה בחלום, זה אומר שתושבי העיר ההיא מכבדים את מלומדיהם. עם זאת, צב בחלום יכול להתפרש גם כהונאה, תחבולה, ריגול, הסתרה, רוע ורכישת נשק….

זה מייצג נאמנות וחיבה. אם הם ישוחררו, אז הכל ילך לפי התוכנית. אם הם כלואים אותם, זה מסמל אהבה ממורמרת ואומללה….

מסמל אריכות ימים והגנה.

…החלום על צב מסמל היבט של עצמו שאינו רוצה הפרעה כלל. לא לרצות מישהו בדרך שלך, להגיד לך שאתה טועה או למנוע ממך לעבור את הדרך שלך לגמרי. דוגמה: אדם חלם לראות צב פצוע. בחיים האמיתיים הוא היה מורה רוחני שהצהיר על העתיד שהביך אותו. תמיד צריך לכבד את צב הים הפצוע את רצונו של הגבר תוך כדי לקיחת אחרים שנפרצו מכיוון שאנשים כל הזמן הזכירו לו את חישובו הלא נכון לגבי העתיד….

מי שרואה את הצבים בחלומו, יגרום לתוצאות להיות יציבות, בגלל איטיות הצבים. אולי הדברים שנעשים לאט מביאים תמיד את התוצאות הטובות ביותר, מאלה שנעשות במהירות, בגלל הוודאות של התקדמות קבועה. הצבים יכולים גם להראות את ההגנה והבטיחות שהחולם מחפש או רוצה להסתיר מהעולם החיצון. שקול מה גורם לך לחוש חוסר ביטחון ונסה לפתור את הבעיות הללו….

…חולם לראות צבים, מסמל שאירוע חריג יגרום לך הנאה, וישפר את התנאים העסקיים שלך. לשתות מרק צבים, מציין שתמצאו הנאה להתפשר על תככים….

…כשאתה חולם על צבים, זה בדרך כלל מנבא הרמוניה מושלמת בין בני זוג ובין רווקים. ציפור זו מבשרת הבטחות מחמיאות שייערכו בקרוב….

…כשאתה חולם על צבים, זה מסמל שהעניינים שלנו נעים לאט מאוד, אבל משהו לא צפוי יאיץ אותם וייצר יתרונות. כשאתה חולם לאכול תבשיל צבים, זה מייצג את העובדה שתעסוק בתככים בין המתחרים. עם זאת, לא תסבול מהנזק. למרות שבפרשנות החלומית המזרחית הצב זוכה לסמליות קוסמולוגית של עושר יוצא דופן והוא מוגבה לחיה מקודשת. בקרב האנשים המערביים הצבים מסמלים אריכות ימים והגנה על חייהם הארוכים ויכולתם ליפול חזרה בתוך עצמם, מסתתרים מכל הסכנות….

* אנא ראו צבים, צבי ים

עסקים לא פוריים, הליכים ארוכים ומסורבלים, עצלות ועקשנות.

(ראה חופר קברים | תצוגה | קבר)

(מתבגר | חוטף גוף) בחלום, שומה מייצגת רשע ואדם מקולל.

…(רודן | שליט לא צודק | מוות | ריפוי ממחלה | קבלת ירושה) לביאה בחלום מייצגת בורות, גאווה, רגש ובשכלות. ראיית אריה מבלי להיראות, פירושה בריחה מהפגיעה שאדם עלול לחשוש ממנה, השגת ידע וצומח בחוכמה. מאבק עם אריה שאינו מוביל למותו של אדם בחלום פירושו קיום דיאטה לאורך זמן הנגרמת כתוצאה ממחלה. אם מישהו נלחם עם אריה ואוכל או חוטף חתיכה מבשרו, עצמותיו או שערו בחלום, פירושו שהוא ישיג הצלחה, מנהיגות, עושר או כיבוש אויבו. לישון לצד אריה בחלום פירושו ביטחון ממחלות, או הגנה מפני אויבו. אם אדם רואה אריה בתוך ביתו בחלום, זה אומר שהוא יזכה על העליונה, או שזה יכול לייצג אריכות ימים ומיקום גבוה בעולם. אריה שנכנס לעיירה בחלום פירושו מגפה שתכה בעיירה כזו. (ראו גם לביאה)…

…לחלום על רעלות או בדים משובחים דומים מכריז על עצב בגלל נסיגות שונות. לחלום על עצמך מכוסה ברעלה ולראות מישהו חוטף אותו הוא סמל לאלימות ולחדשות רעות. חולמת על צעיף שבור, מוכתם ומלוכלך, מכריזה על כישלון בתוכניות ובפרויקטים. לחלום שאנשים אחרים מכוסים ברעלה משמעו תככים ובורות של חברים כוזבים. לחלום על צעיף ישן וסמרטוטים מכריז כי יריב מנסה לפגוע בחולם. כאשר בחלומות הצעיף הוא בצבע בהיר, זהו סימן של שמחה וקובע כי חלומותינו יתגשמו בזכות אירועים בלתי צפויים. המאמצים שבוצעו יצליחו. כאשר הצעיף כהה או פגום, הוא מכריז על קרעים גדולים שיגרמו לנו צער עז וסכסוכים אפשריים עם אנשים קרובים….

…(איזון | יופי | הון | מלאכה | מוות | אב | ידע | חיים | כוס מדידה | תנור | הורים | מורה | אוהל) בחלום, מייצג הראש מנהיגות, נשיאות או בירתו. אם ראשו של אדם נראה גדול מהרגיל בחלום, אז זה מייצג את אביו, או שזה יכול להיות פירושו לעלות בדרגה ולקבל כבוד. אם הראש של האדם נראה קטן יותר בחלום, פירושו אובדן כבוד, דרגה וכבוד. אם אדם אינטליגנטי רואה את ראשו קטן יותר בחלום, זה אומר שהוא יפנה לבורות, או אולי יאבד את עבודתו. לראות עצמך בחלום בעל שניים או שלושה ראשים פירושו ניצחון על האויב של האדם, עושר לאדם עני, ילדים מבורכים לאדם עשיר, נישואין לאדם לא מבוגר, או השגת מטרתו. לראות את עצמך בחלום ללא כיסוי ראש פירושו אי ציות לממונה עליו. אם מישהו רואה את ראשו כלפי מטה, או מסתובב בחלום, זה אומר להתוודות על עוולת האדם, או לחוות חיים ארוכים של השפלה ולחתור לרצות מישהו. אם ראשו של האדם קבוע לאחור בחלום, פירושו עיכובים בהשגת יעדיו, הפגיעה בתוכניות הנסיעה שלו, או שזה יכול לייצג את חזרתו של מישהו מנסיעת עסקים באטיות וללא חמדנות. אם אדם רואה את ראשו כרות מבלי לערוף בחלום, זה אומר שהוא ימות תוך זמן קצר, או שזה יכול להיות החופש שלו. לראות את ראשו של אחד הופך לראש אריה בחלום, זה אומר שהוא ישלוט וישגשג. אם זה הופך לראש כבשה בחלום, זה אומר שהוא יהיה צודק ושוויוני. אם זה הופך לראש של חמור בחלום, זה אומר שהוא יחזור לבורות. אם זה הופך לראש של כלב, לראש של חמור, או לראש של סוס, או לאחת החיות מבויתות בחלום, זה אומר עמל ותלאות. אם זה הופך לראש ציפור בחלום, זה אומר שהוא נוסע הרבה. אם זה הופך לראש של פיל, או לראש זאב, או לראש של נמר בחלום, זה אומר שהוא מחפש לעשות דברים שמעבר לאמצעיו, אם כי הוא עדיין ירוויח מהשאיפה שלו. אם ראשו של מישהו נפגע באבן בחלום, פירושו שהוא מזניח לבצע את תפילות הלילה שלו לפני שינה. אם אחד חוטף כאב בראש או בצוואר בחלום, פירושו מחלה. אם אדם רואה את ראשו מכוסה בניחוחות או שמנים בחלום, זה מייצג את מאמציו הטובים ואת אדיקותו. לאכול את הראש של מישהו גולמי בחלום פירושו לנקוס בו שוב. לאכול את זה מבושל בחלום פירושו לגנוב ממנו כסף אם הוא מזהה אותו. אחרת, זה אומר לגנוב מהרכוש או המניה שלו. להחזיק את הראש בין הידיים בחלום פירושו ארגון מחדש של חובותיו. ראיית ראשו של מישהו על מגש ספוג דם בחלום מייצגת את ראשו של מנהיג שמשקר או שיקר לו. דם בחלום פירושו שקרים או שקר. טורבן בנציג חלומי. , מקבל כתר או ספינה מעופפת. ראשו של אחד בחלום מייצג גם את הידע. , חוכמה, כבוד, ילדים, עוקבים או כסף. לאבד את הראש בחלום פירושו חוסר זהירות, חוסר תשומת לב או חוסר יכולת לנהל נכון את האינטרסים של האדם. כריתת הראש של עצמו בחלום פירושו להתאבד, לנתק את הקשר עם המשפחה או לבגוד באביו או במורה. הסתכלות על הראש של עצמו בחלום פירושה בחינת ההשקעה או שווי ההון של האדם. לראות ראשים של בקר שנאספו איפשהו בחלום פירושו רווחים. אם רואים מלך שמערפל אותו בחלום, פירושו שאלוהים יתברך יטהר אותו מחטאיו ויפיץ את ייסוריו ומצוקותיו. אם מחליף כסף מאבד את ראשו בחלום, זה אומר שהוא עלול לפשוט את הרגל. (ראו גם גוף 1)…

…אם מישהו חטף אותך בחלום, החלום הזה מעיד על קיפאון של הרגשות שלך. אולי יש משהו בחיים שלך שלא מאפשר לך לממש אותו במלואו. אל תתנו למגבלות וההגבלות שניתנות לכם להיות מי שאתם רוצים להיות. אם אתה רואה מישהו אחר שנחטף, זה אומר שאתה מתקשה לקבל את המאפיינים של אותו אדם מסוים. אם היית זה שהיה חוטף בחלום, זה אומר שאתה נאבק להשאיר את העבר שלך מאחור. יכולות להיות כמה רגשות שאתה לא מסוגל להרפות….

…בחלום, חופר קבר מייצג אדם עמל בקשיים. אי אפשר להיות איתו בשלום עד שהוא מת. אם רואים חופר חמור ששואל עליו בחלום, זה אומר אסונות לאדם המדובר, ושלווה למי שיעזור לקבור אותו. (ראו גם חוטף גוף)…

…(קריש | קרישה) כאשר אדם סובל מעיבוי דם או קרישת דם, הרי שמירה או שטיפה של כל חלק ממנו בחלום פירושה חיסול של סחורה עומדת, או התאוששות ממחלה. כשמחלה כזו אינה שכיחה, אז לראות אותה בחלום פירושה הכרה בפעולה רעה, גילוי שוד בביתו של אדם, חילול קברו של קרוב משפחה, גוף חוטף או הוצאת גוף והעברתו לקבר אחר. סתימה וסקולרית בחלום מייצגת גם ביטול הבטחתו, אי קיום נדר, שלילת הבטחה או עניינים קשורים אחרים. (ראו גם דם)…

…(לחפור קבר | לגלות) הוצאת גופתו של אדם שנפטר ומציאתו חי בקברו בחלום פירושה להמשיך את המסורת, הידע, החוכמה, המסחר או הפרקטיקות שלו. המשמעות היא גם רכישת כסף כדין. אם מישהו מוצא אותו מת בקברו, אין כל תועלת בחתירה שלו. שודד קבר או חוטף גופות בחלום מייצג תוכנית מכוונת ותכלית מראש לפתור תעלומה, או להרכיב משלחת לחיפוש אחר אוצר סמוי. לחפור את קברו של מלומד בעל שם בחלום פירושו ללמוד את בית הספר למחשבה שלו ולהשבת לימודיו, חייו, המסורות והבולטות שלו. (ראה גם חופר קברים | קבר)…

…(Candor | Eagle | אויב | רע | Imbecile | גנבים) נשר בחלום מייצג אדם טיפש, מתועב ומזויף. כאשר הוא נראה במהלך חלום אור יום, זה אומר מחלה קשה. אם אדם רואה נשר בתוך ביתו בחלום, זה אומר לשלוח עזרה כדי לסייע למישהו בקושי. לכידת נשר בחלום פירושו קטטה או מלחמה. עדר נשרים היורדים על עיר בחלום מייצגים צבא כובש עם חיילים חסרי רחמים אשר יבזוזו עיר כזאת. אם אדם חולה רואה נשר בתוך ביתו בחלום, פירושו גישה של מותו. באשר לבורסקאות וקדרן, או בעלי מלאכה כמוהו, לראות נשר בחלום פירושו רווחים או יתרונות. באשר לרופאים או אנשים חולים, נשר בחלומם מתיימר לרע. באופן כללי, נשרים בחלום מייצגים שודדי כבישים, חבורת גנבים שאינם תושבי אותה עיר, אנשים שמסרבים להרוויח את פרנסתם באמצעות עבודה כנה, או שזה יכול לייצג קבלן, חוטף גופות, חופר קבר, או זונה ואדם מעליב. (ראו גם נשר)…

…חולמים שאתה חוטף משהו, יכול להתפרש כסמל של חוסר החלטיות. אולי אינך יכול לסיים מצב או שלא החלטת בשום נושא או בחירה. אולי אתה מפחד להתנכר או להתרחק ממישהו מכיוון שאתה נשאר לא מאושר לאף אחד….

…(מכרסם) ג'רבוע בחלום מייצג שקרן שלעתים קרובות נשבע בשם האל שהוא דובר אמת. להילחם עם ג'רבוע בחלום פירושו להתווכח עם אדם בעל תכונות כאלה. ג'רבוע בחלום מייצג גם חוטף גוף או חוקר….